Polskie koszykarki lepsze od Kubanek

W pierwszym meczu turnieju w brazylijskiej Barueri polskie koszykarki pokonały Kubanki 79:62. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego zmierzą się jeszcze z gospodyniami Brazylijkami, z którymi już raz przegrały przed dwoma dniami. W spotkaniu z Kubankami do sukcesu biało-czerwone poprowadziłą Magdalena Leciejewska.

Krzysztof Kaczmarczyk

Polskie koszykarki spotkanie z Kubankami rozpoczęły w składzie: Katarzyna Dźwigalska, Agnieszka Skobel, Justyna Żurowska, Magdalena Leciejewska i Ewelina Kobryn.

W pierwszej kwarcie meczu Kubanki grały skutecznie, a to pozwoliło im wygrać otwierającą część meczu różnicą 3 punktów. W drugiej na parkiecie dominowały biało-czerwone, a kwarta wygrana 26:11 ustawiła losy spotkania. Po przerwie nasze koszykarki skutecznie kontrolowały wynik spotkania, które ostatecznie wygrały 79:62.

- To był nasz pierwszy mecz z Kubankami, dlatego był to dla nas przeciwnik nieznany - powiedziała po meczu najskuteczniejsza w polskim zespole Leciejewska, która wywalczyła 16 punktów. - Kubanki są silne i grają szybką koszykówkę z bardzo dobrą obroną. Jestem szczęśliwa, że udało nam się wygrać. Po serii porażek w Europie, ta wygrana zdopinguje nas - zakończyła nowa koszykarka Wisły Can Pack Kraków.

W polskiej ekipie oprócz Leciejewskiej dobrze wypadły Justyna Żurowska, która zdobyła 14 punktów, czy Ewelina Kobryn z double-double na swoim koncie (12 punktów i 12 zbiórek). In plus zaskoczyła młoda rozgrywająca Anna Pietrzak.

W sobotę o godzinie 21 czasu lokalnego Polki zmierzą się z Brazylijkami, na zakończenie turnieju i pobytu za oceanem. W planach były trzy mecze na turnieju, ale wcześniej z udziału w nim wycofała się reprezentacja Argentyny.

Polska - Kuba 79:62 (14:17, 26:11, 18:20, 21:14)

Polska: Magdalena Leciejewska 16, Justyna Żurowska 14, Ewelina Kobryn 12 (12 zb), Anna Pietrzak 11, Daria Mieloszyńska 10, Agnieszka Skobel 7, Alicja Bednarek 4, Izabela Piekarska 3, Patrycja Gulak-Lipka 2, Katarzyna Dźwigalska 0, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Olivia Tomiałowicz 0

Kuba: Oyanaisy Gelis 18, Leydis Oquendo 12, Taimy Fernandez Martinez 10, Clenia Noblet 10