NBA: Lakers rozgromieni przez Bobcats!

Ogromna niespodzianka miała miejsce w Charlotte. Miejscowi koszykarze wysoko pokonali Los Angeles Lakers. Sporych rozmiarów zwycięstwo odnieśli także koszykarze Houston Rockets.

Łukasz Brylski

- Mam tylko jedną rzecz do powiedzenia. Jestem bardzo rozczarowany tym jak się dzisiaj spisaliśmy - oznajmił Phil Jackson. Jego zespół doznał najwyższej porażki w obecnym sezonie.

Odwiedź nasz profil na Facebooku - bądź na bieżąco, komentuj, dziel się opiniami ->

Bobcats, w szeregach których prym wiedli Gerald Wallace (20pkt) oraz Gerald Henderson (18pkt) nie mieli litości dla obrońców tytułu. Wykorzystywali każdy błąd swoich rywali. Dzięki temu ich przewaga nad Jeziorowcami systematycznie rosła. W szczytowym momencie sięgnęła ona 28 oczek.

- Chciałbym wiedzieć dlaczego tak słabo się spisaliśmy - powiedział Pau Gasol.

Dla Bobcats było to ósme zwycięstwo odniesione nad Lakers w ostatnich dziesięciu spotkaniach obydwu ekip.

Charlotte Bobcats - Los Angeles Lakers 109:89 (24:22, 25:21, 29:17, 31:29)

Wallace 20 (11zb), Henderson 18, Diaw 16 - Bryant 20, Gasol 17 (10zb), Artest 10 (5zb, 5as)

Pierwsza kwarta spotkania nie zapowiadała sukcesu gospodarzy. Nuggets zdominowali bowiem swoich przeciwników i wygrali tę odsłonę 32:19. Podopieczni Ricka Adelmana wybudzili się z marazmu za sprawą rezerwowych. Sygnał do ataku dali Courtney Lee (22pkt) wraz z Aaronem Brooksem (18pkt).

- Chcieliśmy pobudzić zespół, dać mu trochę energii. Zaczęliśmy wolno i ospale. Dlatego właśnie trzeba było coś zmienić. Nagle zaczęliśmy lepiej bronić i trafiać do kosza. Karta się odwróciła, dzięki czemu to my mieliśmy inicjatywę - powiedział Lee.

Bryłki nie miały żadnej odpowiedzi na atak rozpędzonych gospodarzy. Przegrały wysoko kolejne dwie kwarty i przed ostatnią traciły do Houston aż dwadzieścia oczek. Denver liczyło zapewne tylko na jakiś cud. Ten się jednak w Toyota Center nie wydarzył. Rakiety nadal bezlitośnie punktowały przeciwnika. Po trójce Chase'a Budingera na 6:11 przed końcem przewaga miejscowych wynosiła 31 punktów.

Nuggets stać było jedynie na zniwelowanie części strat.

W ekipie George'a Karla słabiej spisał się lider Carmelo Anthony. Zdobył 16 punktów (4/14 z gry). W czwartej kwarcie nie zagrał, ponieważ doznał urazu ramienia po zderzeniu z Luisem Scolą.

Houston Rockets - Denver Nuggets 121:102 (19:32, 39:22, 30:14, 33:34)

Lee 22 (6zb), Brooks 18, Battier 17 (5as) - Afflalo 17, Anthony 16, Billups 15

Pozostałe mecze:

New Jersey Nets - San Antonio Spurs 85:102 (23:27, 25:32, 18:21, 19:22)

Outlaw 11, Lopez 11 (10zb), Harris 10, Farmar 10 - Ginobili 22, Duncan 15 (11zb), Parker 13 (7as, 6zb), Hill 13

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 79:94 (27:20, 24:33, 17:21, 11:20)

McGrady 14, Villanueva 13, Stuckey 12 - Smith 27 (14zb), Bibby 17 (7as, 6zb), Williams 15 (8zb)

Milwaukee Bucks - Los Angeles Clippers 102:78 (22:17, 25:28, 24:20, 31:13)

Delfino 26 (9zb), Jennings 20 (5zb), Salmons 16 (12as) - Davis 22 (6as), Griffin 19 (12zb, 6as), Foye 16

Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 81:95 (14:29, 34:27, 13:21, 20:18)

Webster 17 (6zb), Ridnour 16, Milicć 15 (5zb) - Matthews 23 (7zb), Aldridge 21 (6as, 5zb), Cunningham 18 (13zb), Fernandez 18