Euroliga koszykarek: Ros Casares wygrywa z Bourges

W meczu otwierającym zmagania 2. kolejki Euroligi koszykarek Ros Casares Walencja pewnie pokonało CJM Bourges Basket. Był to pojedynek drużyn z grupy D, w której występuje KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Był to jedyny wtorkowy mecz w tych rozgrywkach. Pozostałe odbędą się w środę oraz w czwartek.

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarki Ros Casares Walencja były faworytem spotkania z CJM Bourges Basket i fakt ten potwierdziły na parkiecie. Już po 3 minutach wicemistrzynie Euroligi z poprzedniego sezonu prowadziły 11:0, gdy zza linii 6,75 trafiła Edwige Lawson-Wade.

Pogromczynie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski z poprzedniego sezonu zupełnie nie potrafiły odnaleźć się na parkiecie w Walencji, gdzie od początku dominowały gospodynie. Zawodniczki Ros Casares nadały rywalizacji swój rytm gry, który najwyraźniej bardzo nie pasował podopiecznym Pierre Vincenta. Już w drugiej kwarcie przewaga gospodyń osiągnęła pułap 20 punktów i jasne było, że rywalki z Francji nie zaistnieją w tym meczu.

Wygrana różnicą aż 27 punktów w pełni odzwierciedla przebieg wydarzeń na parkiecie. Do wygranej Ros Casares poprowadziła Rebekkah Brunson. Amerykańska podkoszowa wywalczyła 19 punktów i 14 zbiórek. 15 oczek dorzuciła była koszykarka Wisły Can Pack Kraków Marta Fernandez, która tym samym z bardzo dobrej strony zadebiutowała w Eurolidze przed swoją nową publicznością.

Pozostałe mecze, w tym rywalizacja KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski z Berettą-Familą Schio, odbędą się w środę.