Turniej w Inowrocławiu: Mistrz Estonii najlepszy w Polsce

Wysokie zwycięstwo w niedzielę nad Sportino 73:48, dało mistrzowi Estonii - Rock Tartu, triumf w towarzyskim turnieju w Inowrocławiu. O kolejności w tabeli decydowały małe punkty. Trzy z czterech zespołów, jakie brały udział w imprezie, wygrały bowiem po dwa mecze.

Mateusz Stępień

Piątek - 17:2, sobota - 16:2 i 17:3 - takie wyniki uzyskali koszykarze Sportino w trzech swoich najlepszych kwartach w ciągu pięciu pierwszych minut podczas weekendowego turnieju, odpowiednio przeciwko zespołom Grodno 93, i Sakalai Wilno. Drużyna Aleksandra Krutikowa ostatecznie spotkania te wygrała, i była w komfortowej sytuacji przed niedzielną potyczką. Zwycięstwo w całej imprezie dawała jej nawet porażka z Rock Tartu, ale nie większa, niż pięć punktów. Lecz tym razem, to rywale mocno zaskoczyli inowrocławian, którzy po pierwszej odsłonie przegrywali 3:14, a w 13. minucie…3:27! - Brakowało motywacji i siły fizycznej. Ale najważniejsze było to, że nie mieliśmy żadnych argumentów w tym starciu - powiedział portalowi SportoweFakty.pl szkoleniowiec gospodarzy. - Tak naprawdę, to Estończycy pokazali nam miejsce w szeregu - dodał opiekun Sportino. Niemoc tegorocznego spadkowicza z TBL w zdobywaniu punktów trwała długo. Pomiędzy 4., a 14 minutą, zawodnicy z Inowrocławia ani razu nie trafili celnie do kosza. - Cieszę się jednak, że dostaliśmy taką lekcję. Wiemy, co musimy poprawić. Na pewno są to nasze taktyczne zagrywki w ofensywie. Było widać, że mamy w tym elemencie słaby arsenał - ocenił Krutikow.

Sportino Inowrocław - Rock Tartu 48:73 (3:14, 13:27, 14:12, 18:20)

Sportino: Wojciech Żurawski 13, Paweł Mowlik 9, Łukasz Żytko 7, Jacek Sulowski 6, Arkadiusz Kobus 4, Łukasz Ratajczak 4, Maciej Strzelecki 3, Hubert Wierzbicki 2, Tomasz Piotrkiewicz 0, Kamil Stężewski 0, Mikołaj Grod 0.

Rock: Timo Eichfuss 16, Callistus Eziukwu 11, Sten Sokk 11, Asko Paade 10, Tanel Kurbas 10, Rain Raadik 6, Marek Doronin 5, Janar Talts 4.

Grodno 93 - Sakalai Wilno 72:81 (24:17, 14:25, 20:17, 14:22)

Grodno: Yaroslav Lemyk 23, Yauheni Ivanov 21, Sergei Dadikin 10, Yauheni Hrekhau 6, Timur Babkin 4, Aleksei Sukhavetsky 3, Yury Kachan 2, Yury Mishukov 2, Ilya Astafyev 1.

Sakalai: Evaldas Baniulis 16, Rolandas Matulis 16, Virginijus Sirvydis 12, Ovidijus Varanauskas 11, Justas Kaziliunas 9, Edvinas Jezukevicius 5, Mantas Kadzevicius 5, Augustas Peciukevicius 5, Arnas Butkevicius 2.