MŚ koszykarek: Brazylijki z kolejnym tytułem przed mistrzostwami świata

Brazylijki to czwarta drużyna ostatnich mistrzostw świata. W Czechach podopieczne trenera Carlosa Colinasa chcą powalczyć o medale. Przygotowując się do tego turnieju sięgnęły po mistrzostwo Ameryki Południowej, pokonując w finale Argentynki, które również wystąpią na czeskim turnieju we wrześniu.

Krzysztof Kaczmarczyk

W finałowej potyczce Argentynkom sił wystarczyło jedynie na pierwszą połowę spotkania, po której wynik brzmiał 42:40 na korzyść Brazylijek. Druga połowa to jednak prawdziwy popis obrończyń tytułu, które całe spotkanie wygrały aż 94:68.

- Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało nam się wywalczyć tytuł - powiedział po finałowym spotkaniu Carlos Colinas, selekcjoner Brazylijek. - To był trudny mecz, gdyż Argentyna zagrała bardzo dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Wiara w zwycięstwo była tutaj kluczem do naszego sukcesu.

Colinas nie był jednak do końca szczęśliwy, gdyż jedna z jego podopiecznych, środkowa Nadia Colhado, musiała opuścić przedwcześnie parkiet z powodu kontuzji skręcenia stawu skokowego. - Zawodniczka musi przejść szczegółowe badania, dopiero wtedy będzie można powiedzieć, ile potrwa przerwa. Sama zawodniczka jest zdeterminowana, żeby jak najszybciej wrócić do gry - ocenił sytuację doktor kadry narodowej Jose Carlos Cordeiro.

W turnieju tym Brazylijki wystąpiły bez dwóch swoich największych gwiazd, czyli Iziane Castro Marques oraz Eriki DeSouzy, które aktualnie występują na parkietach WNBA broniąc barw Atlanty Dream.

W meczu o brązowy medal Kolumbia pokonała Paragwaj 85:70.

Brazylijki przed mistrzostwami świata w Czechach jeszcze raz będą rywalizować z Argentynkami. Będzie to na turnieju towarzyskim, którego będą gospodarzem na początku września, a w którym udział wezmą również reprezentantki Polski.