WNBA: Powrót Augustus nie pomógł pokonać mistrzyń

Na ten moment kibice Minnesoty Lynx czekali od poprzedniego sezonu. Do składu "Rysic" po kontuzji powróciła liderka zespołu. Powrót okazał się dobry dla niej, ale jej team uległ w Phoenix tamtejszym mistrzyniom, wśród których prym wiodła Diana Taurasi. Rzucająca ekipy z Arizony tym razem zakończyła zawody z dorobkiem 31 punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

W pierwszej połowie meczu oba zespoły wymieniły się ciosami niczym na ringu bokserskim. W pierwszej odsłonie brylowały gospodynie, w drugiej przyjezdne, które zdołały odrobić straty z pierwszej ćwiartki z dwupunktową nawiązką. Na początku drugiej części meczu ponownie do ataku przeszły gospodynie, które od pierwszych minut po przerwie zaczęły budować sobie przewagę. Po kolejnej znakomitej akcji Diany Taurasi Mercury na 7:29 do końca objęły prowadzenie 84:67. Wtedy sygnał do ataku dała rookie Monica Wright, a straty zmalały do 9 oczek. To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było koszykarki Lynx.

Bezapelacyjnie najlepszą koszykarką meczu była Taurasi, której w statystykach zapisano 31 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst i 2 bloki. Dzielnie wspierały ją Penny Taylor oraz rozgrywająca Tamecka Johnson, która na swoim koncie zapisała double-double.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Wright, która kolejny raz udowodniła, że zdecydowanie lepiej czuje się na parkiecie wchodząc z ławki. Tym razem debiutująca na parkietach WNBA zawodniczka uzbierała 21 punktów, co dało jej miano najskuteczniejszej w zespole.

Wydarzeniem meczu był jednak powrót po prawie rocznej przerwie Seimone Augustus. Rzucająca Lynx spędziła na parkiecie prawie 33 minuty rozpoczynając mecz w wyjściowym składzie. W tym czasie uzbierała 13 punktów (6/13 z gry), zbiórkę, asystę, blok i stratę.

Faktem godnym podziwu jest to, że Mercury wygrały praktycznie bez pomocy rezerwowych. Te bowiem łącznie zdobyły zaledwie 5 punktów. Trójkę ustrzeliła bowiem Ketia Swanier, a dwa oczka dorzuciła DeWanna Bonner.