Finał ligi greckiej przerwany przez kibiców (wideo)

Koszykarze Panathinaikosu Ateny po raz ósmy z rzędu zostali mistrzami Grecji. Decydujący mecz z Olympiakosem Pireus został przerwany ponad minutę przed końcem gry z powodu zamieszek kibiców.

Jacek Seklecki

Jak już informowaliśmy, koszykarze Panathinaikosu Ateny po raz ósmy z rzędu zostali mistrzami Grecji. W finałowej potyczce pokonali Olympiakos Pireus, jednak doszło do tego w niecodziennych okolicznościach.

Panathinaikos wygrywał w serii do trzech zwycięstw 2-1 i miał przed sobą mecz w Pierusie, gdzie mógł już zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Spokoju nie było podczas gry. Kibice rzucali na parkiet m.in. race świetlne, siedziska i plastikowe butelki. Mecz był dwukrotnie przerywany, a 63 sekundy przed końcową syreną sędziowie postanowili nie wznawiać już rywalizacji. Panathinaikos prowadził 76:69 i ten wynik został uznany za ostateczny.