Rosja: Lampe bliżej półfinału

Uniks Kazań z Maciejem Lampe zrobił pierwszy krok w kierunku awansu do najlepszej czwórki w rosyjskiej Superlidze. W czwartkowym meczu ćwierćfinałowym pokonał Triumph Lubierce 80:58, a Lampe zdobył sześć punktów.

Jacek Konsek

Gdyby nie wyraźnie przegrana ostatnia kwarta, końcowy rezultat byłby jeszcze bardziej imponujący. Nie ulega wątpliwości, że Uniks Kazań jest faworytem w tej parze i awans do półfinału powinien sobie zapewnić bez większych problemów.

O różnicy poziomów pomiędzy tymi zespołami niech świadczą pierwsza i trzecia kwarta - zdecydowanie wygrane przez podopiecznych Valdemarasa Chomiciusa. W rywalizacji do trzech zwycięstw Uniks prowadzi 1:0, a następny mecz już w piątek, także na parkiecie w Kazaniu.

W czwartkowy wieczór Maciej Lampe zdobył sześć punktów, sześć zbiórek, dwa bloki i dwie asysty. Na parkiecie przebywał ponad 28 minut, najwięcej w zespole.

Wśród pokonanych wyróżnił się Paul Miller, były zawodnik Anwilu Włocławek i Polonii Warszawa. Amerykanin zgromadził 10 punktów i siedem zbiórek.

Uniks Kazań - Triumph Lubierce 80:58 (24:13, 17:16, 29:10, 10:19)