Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Bibrzycka z mistrzostwem Rosji

Występy Polaków poza granicami kraju, czyli mistrzostwo Rosji Agnieszki Bibrzyckiej, awans do półfinału Roberta Skibniewskiego oraz Radosława Hyżego w lidze czeskiej, Mielczarek i Mróz powalczą o brąz na Słowacji oraz kapitalny występ Szewczyka.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 24 minuty, 6 punktów, 3 zbiórki i 2 przechwyty. Zespół Polaka pokonał u siebie CB Granada 84:81 i z bilansem 12-20 zajmuje 14. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 17 minut i 6 punktów. Drużyna polskiego rozgrywającego poległa u siebie z Montepaschi Siena aż 57:98 i z bilansem 16-10 zajmuje 3. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 30 minut, 21 punktów, 9 zbiórek i 2 przechwyty. Zespół naszego rodaka wygrał na wyjeździe z Sigma Montegranaro 89:81 i z bilansem 12-14 jest 8.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 20 minut, 9 punktów, 2 zbiórki, asysta i blok. Zespół naszego rodaka wygrał na wyjeździe z Sigma Montegranaro 89:81 i z bilansem 12-14 jest 8.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - drużyna naszego rodaka zakończyła fazę zasadniczą z bilansem 12-7. Uniks przystąpi do play off z 3. pozycji i w ćwierćfinale zmierzy się z Triumph Lubierce. Pierwszy mecz 13 maja w Kazaniu.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - wtorek: 19 minut, 3 asysty i 2 zbiórki. UMMC pokonał u siebie Spartaka Moskwa 87:79. Środa: 23 minuty, 5 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. Drużyna Polki po raz trzeci pokonała stołeczny zespół 73:67 i drugi raz z rzędu sięgnęła po mistrzostwo Rosji. W 25. spotkaniach tego sezonu reprezentantka Polski zdobywała średnio 11,2 punktu, spędzając na parkiecie ponad 24,5 minuty w każdym meczu. Oprócz tego notowała przeciętnie 3,8 zbiórki, 2,5 asysty i 1,5 przechwytu.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - wtorek: 23 minuty, 7 punktów, 4 asysty, 3 zbiórki i 2 przechwyty. Zespół z Polakami w składzie wygrał w Pradze 80:59. Piątek: 21 minut, 6 punktów, 4 zbiórki, asysta i przechwyt. BK Prostejov po raz trzeci pokonał USK Praga 89:70 i awansował do półfinałów. Tam zmierzy się z Mlekarną Miltra Novy Jicin.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 29 minut, 14 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i przechwyt. Zespół z Polakami w składzie wygrał w Pradze 80:59. Piątek: 28 minut, 12 punktów, 7 zbiórek, 5 przechwytów i asysta. BK Prostejov po raz trzeci pokonał USK Praga 89:70 i awansował do półfinałów. Tam zmierzy się z Mlekarną Miltra Novy Jicin.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 26 minut, 15 punktów, 8 zbiórek, asysta i przechwyt. Zespół prowadzony przez Jerzego Chudeusza przegrał u siebie z Basketbol Pezinok 75:91 i poległ w półfinałowej rywalizacji 1:3. Przed "polską" drużyną mecze o 3. miejsce. Przeciwnikiem będzie MBK Handlova. Pierwsze spotkanie we wtorek na parkiecie rywala.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 28 minut, 19 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i przechwyt. Zespół prowadzony przez Jerzego Chudeusza przegrał u siebie z Basketbol Pezinok 75:91 i poległ w półfinałowej rywalizacji 1:3. Przed "polską" drużyną mecze o 3. miejsce. Przeciwnikiem będzie MBK Handlova. Pierwsze spotkanie we wtorek na parkiecie rywala.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - nasz rodak po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją, powrócił do składu, lecz nie zagrał ani minuty w przegranym spotkaniu z Deutsche Bank Skyliners Frankfurt 62:71. Zespół z Brunszwika z bilansem 19-15 zakończył sezon zasadniczy na 8. miejscu i w ćwierćfinale play off zmierzy się z EWE Baskets Oldenburg. Pierwszy mecz 8 maja na parkiecie mistrzów Niemiec.

SŁOWENIA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - środa: 14 minut, 11 punktów, 2 zbiórki, asysta i przechwyt. Zespół naszego rodaka pokonał na wyjeździe Slovana Lublana 87:69. Piątek: 9 minut, 5 punktów i zbiórka. Mistrz Słowenii przegrał u siebie z Heliosem Domzale 79:83 i z bilansem 8-2 zajmuje 3. miejsce.

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - 20 minut, 8 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. Drużyna naszego rodaka po raz drugi pokonała drugoligowca Rogaska 82:71 i utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nowakowski w 32. spotkaniach tego sezonu zdobywał średnio 10,2 punktu i 4,8 zbiórki.