Lega Basket: Wygrana Lottomatiki, 4 punkty Wójcika

Zespół Lottomatiki pokonał w bardzo ważnym meczu ekipę Air Avellino 72:64. Dwa punkty do swojego dorobku dopisała drużyna Adama Wójcika - Upea Capo d’Orlando, która pokonała w spotkaniu wyjazdowym Siviglię Wear Teramo 97:91. Polak zanotował 4 punkty i 1 zbiórkę.

Patryk Kurkowski

Niezwykle ofensywnie grali zawodnicy Siviglii Wear Teramo oraz Upei Capo d’Orlando. Obie ekipy rzuciły razem z przeciągu 40 minut aż 188 punktów. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła jednak drużyna, w której występuje środkowy reprezentacji Polski – Adam Wójcik. Były gracz Prokomu Trefl Sopot spędził na parkiecie zaledwie 8 minut, rzucając w tym czasie 4 punkty i zbierając z tablicy 1 piłkę. Najskuteczniejszy w zespole gości był Gianmarco Pozzecco, który zdobył 23 „oczka” oraz miał 10 asyst. W ekipie gospodarzy prym wiódł Giuseppe Poeta. Włoch zapisał na swoje konto 25 punktów, 7 asyst i 3 zbiórki. Jego świetna postawa nie pozwoliła wygrać drużynie Siviglii.

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł zespół Premiaty Montegranaro, który pokonał u siebie w PalaSavelli team Tisettany Cantu 90:80. Najlepiej w ekipie prowadzonej przez Alessandro Finelliego spisali się - Sharrod Ford (18 pkt; 11 zb) oraz Valerio Amoroso (18 pkt; 7 zb; 2 as). W drużynie gości tego dnia wyróżniał się Hevre Toure, który zdobył 22 „oczka” oraz zebrał aż 16 piłek.

W najciekawszym spotkaniu tej kolejki Lottomatika Rzym prowadzona przez Jasmina Repesę pokonała w spotkaniu wyjazdowym Air Avellino 72:64. Gospodarze nie stworzyli sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji pod koszem w efekcie czego przegrali mimo, iż w walce na desce byli lepsi od swojego przeciwnika. Znakomity występ zaliczył Nikola Radulović - zdobywca 20 punktów i 8 zbiórek. W drużynie ze stolicy Włoch wyróżnił się natomiast Erazem Lorbek (17 pkt; 7 zb) oraz były gracz AXA F.C. Barcelona - Roko Ukić (13 pkt; 3 zb). Dzięki wygranej Lottomatika awansowała na 2. miejsce w tabeli, ale zajmująca 3. lokatę Premiata ma tyle samo punktów.

Fortitudo Bolonia przegrało przed własną publicznością z Angelico Biellą 97:104. Był to najwyższy wynik tej kolejki. Już od pierwszych minut gra toczyła się pod dyktando skutecznej gry w ofensywie. Przez III kwarty przewaga gości powiększała się, dopiero w ostatniej odsłonie gospodarze zdołali zmniejszyć straty, ale w ostateczności nie udało im się wygrać tego pojedynku. Po raz kolejny w tym sezonie najskuteczniejszym graczem Fortitudy był Horace Jenkins, który rzucił 18 punktów. W zespole gości najskuteczniejszym koszykarzem był z 20 „oczkami” na koncie Keith Langford. Niezły występ zaliczyli także Valerio Spinelli oraz Brandon Hunter - obaj zdobyli 19 punktów.