NBDL: 11 punktów Trybańskiego

W ostatnim tegorocznym meczu, nasz jedynak w lidze NBDL, Cezary Trybański zdobył 11 punktów, choć na parkiecie spędził tylko 15 minut. Dobra gra polskiego środkowego nie pozwoliła jednak jego drużynie odnieść zwycięstwa.

Jacek Konsek

Reno Bighorns przegrali we własnej hali z Tulsa 66ers 95:100. Cezary Trybański w ciągu 15 minut zdobył 11 punktów, wykorzystując 5 z 6 rzutów z gry oraz 1 z 2 rzutów wolnych. Do swojego dorobku dołożył również blok.

W sobotę Reno także mierzyło się z Tulsą, lecz tym razem wyszło górą z tego pojedynku, 102:87. Trybański spędził na parkiecie niecałe 17 minut i zdobył pięć punktów (1/4 za dwa i 3/4 za jeden), pięć zbiórek i przechwyt.

Co ciekawe, spotkania pomiędzy Reno a Tulsą były pojedynkami byłych graczy Prokomu Trefl Sopot. Kolega z drużyny Trybańskiego Desmon Farmer zdobył odpowiednio 24 i 34 punkty, z kolei Mustafa Shakur (Tulsa) 17 i 19 oczek.

W obecnym sezonie pierwszy Polak w NBA rozegrał osiem spotkań w NBDL. Jego średnie to 6,8 punktu, 3,5 zbiórki i 2,4 bloku, przy 18 minutach spędzanych na parkiecie. Najlepszy występ miał miejsce 4 grudnia, kiedy to Trybański uzbierał 10 punktów, dziewięć bloków i sześć zbiórek. Reno z bilansem 5-6 zajmuje 7. miejsce w Konferencji Wschodniej.