Hit dla mistrzów Polski! Świetny mecz w Ostrowie Wielkopolskim

Hit kolejki nie rozczarował. To był świetny, stojący na bardzo wysokim poziomie mecz. King Szczecin ostatecznie triumfował w Ostrowie Wielkopolskim 95:86.

Patryk Pankowiak
Maciej Żmudzki, Darryl Avery Woodson WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Maciej Żmudzki, Darryl Avery Woodson
Działo się! King rozegrał świetną pierwszą połowę, w której prowadził nawet różnicą 15 punktów (37:22). Ale Stalówka, niesiona dopingiem kibiców w Arenie Ostrów, potrafiła odpowiedzieć w wielkim stylu.

Gospodarze przejęli inicjatywę w trzeciej kwarcie i doprowadzili do stanu 73:72. Wydawało się, że ekipa Andrzeja Urbana pójdzie za ciosem. Tak się jednak nie stało, bo mistrzowie Polski w ostatniej odsłonie znów wznieśli się na wyżyny.

Jeszcze na trzy minuty przed końcem meczu było 88:82 dla Kinga. Stalówka miała ponadto dwa otwarte rzuty, ale najpierw pomylił się Aigars Skele, a później też Tomasz Gielo.

Hit definitywnie zamknął Andrzej Mazurczak, trafiając za trzy na 40 sekund przed końcem. Było wtedy 93:84, a obrońcy tytułu triumfowali ostatecznie 95:86.

Polski rozgrywający otarł się o double-double (11 punktów, dziewięć asyst). Świetni byli ponadto Darryl Woodson, autor 22 oczek (3/6 za trzy) i Zac Cuthbertson (19 punktów). Michale Kyser skompletował podwójną zdobycz (13 punktów, 12 zbiórek).

To zwycięstwo, które bardzo przybliża Kinga do TOP3. Szczecinianie mają bilans 18-9 i o dwa zwycięstwa więcej, niż czwarta Stal (16-11).

Gospodarze słabo spisali się w czwartej kwarcie, w której rzucili tylko 13 punktów. Pudłowali w kluczowych momentach. Ostrowianom na nic zdało się 26 oczek Ojarsa Silinsa czy 17 punktów i 17 asyst Aigarsa Skele. Brakowało Laurynasa Beliauskasa, który przez problemy zdrowotne spędził na parkiecie zaledwie 16 minut.

Co ciekawe, Stalówka w całym meczu prowadziła w sobotę przez tylko... 42 sekundy. Hitowy mecz mimo wszystko trzymał w napięciu praktycznie do samego końca.

Wynik:

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 86:95 (22:33, 28:23, 23:18, 13:21)

Arged BM Stal: Ojārs Siliņš 26, Aigars Skele 17, Tomasz Gielo 13, Nemanja Đurišić 8, Laurynas Beliauskas 6, Michał Chyliński 6, Krzysztof Sulima 4, David Brembly 4, David Walker 2.

King: Darryl Woodson 22, Zac Cuthbertson 19, Tony Meier 13, Andrzej Mazurczak 11, Przemysław Żołnierewicz 10, Michale Kyser 10, Kacper Borowski 7, Morris Udeze 3, Michał Nowakowski 0.