Będziesz to oglądać bez końca. Magia w czystej postaci [WIDEO]

Przepiękny rzut Nando De Colo podbija internet. Francuz w bardzo trudnej sytuacji trafił do kosza z kilkunastu metrów. Nagranie ze znakomitego rzutu możesz zobaczyć w artykule.

Arkadiusz Dudziak
Rzut Nando de Colo Getty Images / Turkish Airlines EUroleague / Na zdjęciu: Rzut Nando de Colo
W czwartek odbywał się mecz koszykarskiej Euroligi. LDLC ASVEL Villeurbanne walczyło z AS Monaco. Ostatecznie to goście wygrali 87:77. Nie wynik w tym meczu przebił się jednak najbardziej.

Goście dierwszą kwartę pewnie wygrało Monaco (23:12), ale w drugiej gospodarze zaczęli zbliżać się do rywali. Zmniejszyli straty do sześciu "oczek". Poszli za ciosem, a napędzić mogła ich akcja, która obiegła internet.

Nando De Colo był wypychany przez rywala i został ostatecznie sfaulowany na jeszcze na swojej połowie. Od kosza dzieliło go kilkanaście metrów, ale ten postanowił spróbować swojej szansy. Rzucił jedną ręką i... trafił. Kibice w hali oszaleli, a zawodnik sam nie mógł uwierzyć, że oddał tak przepiękny rzut. Do tego jego ekipa otrzymała jeszcze dodatkową szansę na punkt z rzutu wolnego.

"Najlepsza czteropunktowa akcja sezonu? Nando De Colo magik" - napisał oficjalny profil Euroligi na Twitterze. "Nando De Colo teraz zaprezentował rzut roku... dekady?!" - wtórował Basket News. Całą akcję możesz zobaczyć poniżej.

Ostatecznie po rzucie Nando de Colo gospodarze nabrali wiatru w żagle i na chwilę nawet objęli prowadzenie. Później mecz jednak kontrolowało już AS Monaco.