Ale jak?! Co za trafienie w polskiej lidze! Musisz to zobaczyć [WIDEO]

To wydawało się niemożliwe. Do końca kwarty pozostawały niespełna dwie sekundy, a MKS Dąbrowa Górnicza wprowadzał piłkę do gry spod własnego kosza. W swoje ręce wziął ją Xeyrius Williams i zrobił to.

Krzysztof Kaczmarczyk
Xeyrius Williams z rzutem sezonu Twitter / oficjalny profil Orlen Basket Ligi / Xeyrius Williams z rzutem sezonu
W meczu 20. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarze MKSu Dąbrowa Górnicza pokonali w zielonogórskiej hali CRS tamtejszy Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 104:91.

Gościom pomogło w tym m.in. 12 trafionych rzutów za trzy punkty. W tym to jedno niesamowite w wykonaniu Xeyriusa Williamsa.

Gdy do końca pierwszej kwarty pozostawało 1,8 sekundy, a MKS rozpoczynał akcję spod własnego kosza mało kto wierzył, że może się coś jeszcze wydarzyć. I się zdziwił.

Williams wprowadził piłkę do gry zza linii końcowej, Błażej Kulikowski oddał mu ją, a Amerykanin oddał rzut z 3/4 boiska i... trafił! W obozie gości zapanował szał radości. I trudno się dziwić.

MKS finalnie wygrał 104:91, a rekordowo prowadził w tym spotkaniu różnicą nawet 33 oczek. W Zielonej Górze dąbrowianie mogli cieszyć się z 11 wygranej w sezonie. Podopieczni Borisa Balibrei pozostają w walce o play-off.