Mecz roku w NBA?! Curry kontra James, dwie dogrywki

Ale mecz w lidze NBA! Spotkały się drużyny Golden State Warriors i Los Angeles Lakers. Jeziorowcy wygrali po dwóch dogrywkach i niesamowitym starciu 145:144.

Patryk Pankowiak
LeBron James i Stephen Curry Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: LeBron James i Stephen Curry
Co to był za mecz! Już teraz mówi się, że może to być najlepsze, najbardziej emocjonujące spotkanie sezonu zasadniczego 2023/2024.

Los Angeles Lakers po szalonym, pełnym zwrotów akcji meczu pokonali Golden State Warriors na ich parkiecie 145:144, odnosząc dopiero 24., ale jakże cenne zwycięstwo w tym sezonie.

LeBron James skompletował triple-double i wygrał mecz dla Jeziorowców. 39-latek zaatakował kosz i wymusił faul na sekundę przed końcem dogrywki. Wytrzymał presję, trafiając dwa rzuty wolne i ustalając wynik spotkania.

James miał 36 punktów, 20 zbiórek i 12 asyst. Podkoszowy Anthony Davis dodał 29 oczek i 13 zbiórek, a D'Angelo Russell zaaplikował rywalom 28 punktów.

Cały koszykarski świat żył starciem Jamesa ze Stephenem Currym. Gwiazdor Warriors też miał w sobotę wielkie momenty. Trafił za trzy na 5,2 sekundy przed końcem drugiej dogrywki, dzięki czemu jego Warriors objęli prowadzenie (144:143). Ale nie potrafili zatrzymać rywali w decydującej akcji. Curry i tak był genialny, rzucił 46 punktów (9/21 za trzy). Ale jego ekipa doznała 24. porażki w tym sezonie.

- To będzie coś, o czym będę mógł opowiadać swoim wnukom. O tym, że jestem w stanie rywalizować z najlepszymi zawodnikami, jacy kiedykolwiek uprawiali tę dyscyplinę - mówił z szacunkiem o Currym James.

Boston Celtics znokautowani na własnym parkiecie. Los Angeles Clippers pokonali Bostończyków aż 115:96, odnosząc 30. sukces w tym sezonie. Są w kapitalnej formie. Kawhi Leonard rzucił 26 punktów, trafiając 10 na 15 prób z pola. Celtics, którzy doznali dopiero drugiej porażki u siebie w 22. meczu, mieli zaledwie... 36-proc. w rzutach z pola. Wykorzystali 36 na 100 wykonanych prób.

Luka Doncić po tym, jak zdobył w meczu 73 oczka, tym razem miał 28 punktów, 10 zbiórek i 17 asyst, ale jego Dallas Mavericks nie dotrzymali kroku Sacramento Kings. Goście z Kalifornii wygrali w Teksasie 120:115, pokonując Mavericks już po raz drugi w sezonie. De'Aaron Fox rzucił 34 oczka.

Wyniki:

Detroit Pistons - Washington Wizards 104:118 (33:36, 30:25, 22:26, 19:31)
(Bogdanović 30, Cunningham 20, Stewart 11 - Kuzma 30, Poole 17, Gafford 15)

New York Knicks - Miami Heat 125:109 (27:30, 34:21, 28:35, 36:23)
(Brunson 32, Anunoby 19, Randle 19 - Butler 28, Robinson 19, Herro 18)

Denver Nuggets - Philadelphia 76ers 111:105 (31:27, 33:35, 22:26, 25:17)
(Jokić 26, Murray 23, Porter Jr. 20 - Reed 30, Oubre Jr. 25, Morris 17, Beverley 17)

Brooklyn Nets - Houston Rockets 106:104 (35:15, 25:25, 28:30, 18:34)
(Thomas 37, Bridges 19, Finney-Smith 19 - Brooks 19, Green 19, Whitmore 19)

Charlotte Hornets - Utah Jazz 122:134 (24:47, 23:35, 41:23, 34:29)
(Washington 43, Richards 26, Bridges 21 - Markkanen 33, Sexton 24, Collins 20)

Boston Celtics - Los Angeles Clippers 96:115 (21:26, 18:29, 21:36, 36:24)
(Tatum 21, Pritchard 12, Kornet 11 - Leonard 26, Theis 18, George 17)

Milwaukee Bucks - New Orleans Pelicans 141:117 (36:32, 39:31, 37:24, 29:30)
(Antetokounmpo 30, Lillard 26, Lopez 24 - Ingram 26, Williamson 23, Valanciunas 13)

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 144:145 po dwóch dogrywkach (30:33, 33:35, 36:23, 19:27, 26:27)
(Curry 46, Thompson 24, Wiggins 22, Kuminga 22 - James 36, Davis 29, Russell 28)

San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 113:112 (23:36, 29:28, 28:26, 33:22)
(Vassell 25, Wembanyama 23, Johnson 14 - Edwards 32, Towns 19, Gobert 19, Reid 13)

Dallas Mavericks - Sacramento Kings 115:120 (25:29, 24:34, 26:31, 40:26)
(Doncić 28, Williams 27, Hardaway Jr. 19 - Fox 34, Barnes 20, Huerter 18)

O ostatniej akcji tego meczu będzie głośno. Horror w Zielonej Górze!