Fatalne trzy kwarty i pogoń Legii Warszawa w Pucharze Europy FIBA

Nie tak miał wyglądać środowy wieczór w stolicy Polski. Legia Warszawa mogła znacząco przybliżyć się do awansu do następnego etapu Pucharu Europy FIBA. Przegrała jednak 66:77.

Patryk Pankowiak
Legia Warszawa WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Legia Warszawa
Grając tak przez trzy kwarty, nie da się wygrać. Tym bardziej przeciwko takiemu rywalowi, jak mocny turecki klub Bahcesehir Koleji Spor Kulubu. Rewanż za porażkę na wyjeździe (90:100) się nie udał.

Legia Warszawa przez trzy pierwsze odsłony zdobyła zaledwie 42 punkty i choć rzuciła się później w szaleńczą pogoń za rywalem, poniosła bolesną porażkę 66:77. Zamiast przybliżyć się do awansu do następnego etapu Pucharu Europy FIBA, drużyna Wojciecha Kamińskiego zrobiła krok wstecz.

Goście wygrali trzecią kwartę 31:18 i mieli ponad 20 punktów zaliczki. Legii co prawda na finiszu udało się zniwelować straty do pięciu oczek (64:69), ale Bahcesehir cały czas kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Gospodarzy próbował ratować Christian Vital, autor 22 punktów, ale jego popisy na niewiele się zdały. Fatalne występy zaliczyli bowiem Marcel Ponitka (dwa punkty, 0/3 z gry), Aric Holman (sześć punktów, 3/9 z gry, pięć strat), Raymond Cowels (trzy punkty, 1/6 z gry) czy Josip Sobin (0 punktów). Legia z Chorwatem na parkiecie była o aż 21 oczek gorsza, niż rywale.

Debiut w barwach stołecznych zanotował nowy zawodnik Loren Jackson. Amerykanin w 26 minut rzucił 13 oczek, trafiając 4 na 10 prób z pola, w tym 1 na 5 za dwa. Miał też sześć asyst - najwięcej w zespole Legii.

Warszawianie po tej porażce mają bilans 2-2 i są jeszcze na drugim miejscu w tabeli. Przed Legią kluczowe mecze. Teraz w Pucharze Europy FIBA po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą awans do 1/4 finału rozgrywek.