Wszystko pod kontrolą. "Setka" Stali dla kibiców przed świętami

Rośnie Arged BM Stal. Ostrowianie zanotowali już trzecie zwycięstwo w swoim czwartym ostatnim występie, pokonując Polski Cukier Start Lublin aż 100:78.

Patryk Pankowiak
Aaron Cel, Ojars Silins WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Aaron Cel, Ojars Silins
Stal oszczędziła swoim kibicom nerwów przed świętami Bożego Narodzenia. Drużyna Andrzeja Urbana kapitalnie otworzyła sobotni mecz w Lublinie, wygrywając pierwszą kwartę 32:17 i kontrolowała dalszy przebieg spotkania, błyskawicznie odpowiadając na każdy zryw rywali.

Polski Cukier Start co prawda zniwelował straty do dziewięciu punktów na pięć minut przed końcem (74:83), ale Arged BM Stal w odpowiedzi zaliczyła... zryw 15-0 i doprowadziła do stanu 98:74. Świetny w tamtym fragmencie był Michał Chyliński, który zdobył osiem punktów.

Spore problemy ekipie Artura Gronka sprawił też fakt, że już na początku czwartej kwarty przekroczyła limit przewinień. Ograniczyło to mocno jej defensywne możliwości. Ale Stal była w sobotę po prostu lepszym zespołem.

Ostrowianie triumfowali ostatecznie 100:78 i zaliczyli trzeci sukces w swoim czwartym ostatnim meczu. Wspomniany Chyliński w zaledwie 22 minuty rzucił 23 oczka, trafiając 8 na 12 rzutów z pola. Profesor Aigars Skele zapisał przy swoim nazwisku 16 oczek, sześć zbiórek i aż 14 asyst, a Nemanja Djurisić i Ojars Silins dorzucili po 14 punktów.

Goście zdominowali strefę podkoszową, zanotowali aż 43 zbiórki przy tylko 27 rywali. Prym w tym elemencie wiódł Litwin, Arunas Mikalauskas, autor dziesięciu zbiórek. Stalówka miała ponadto aż 31 drużynowych asyst.

Gospodarzom na nic zdało się po 16 punktów, które rzucili Liam O'Reilly i Jakub Karolak. Ten pierwszy umieścił w koszu jednak zaledwie 4 na 14 oddanych rzutów z gry. Słabszy występ zaliczył ponadto Tomislav Gabrić (dziewięć punktów, 3/10 z gry).

Stal ma bilans 8-6 i jest trzecia w Orlen Basket Lidze. Start po tej porażce (8-6) spadł aktualnie na szóstą lokatę, ale wciąż jest w czołówce.

Wynik:

Polski Cukier Start Lublin - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 78:100 (17:32, 23:23, 15:19, 19:30)

Polski Cukier Start: Liam O'reilly 16, Jakub Karolak 16, Barret Benson 11, Filip Put 10, Tomislav Gabrić 9, Jabril Durham 7, Trey Wade 6, Bartłomiej Pelczar 3, Roman Szymański 0.

Arged BM Stal: Michał Chyliński 23, Aigars Skele 16, Nemanja Djurisić 14, Ojars Silins 14, David Brembly 13, Damian Kulig 9, Arunas Mikalauskas 6, Rodney Chatman 5, Wiktor Sewioł 0.