Curry aktywny przed świętami. Tyle razy za trzy w tym sezonie jeszcze nie trafił

Golden State Warriors byli na minusie, ale już wyrównali bilans zwycięstw i porażek (14-14). Świetny dzień przed świętami miał Stephen Curry.

Patryk Pankowiak
Stephen Curry w akcji Getty Images / Thearon W. Henderson / Stephen Curry w akcji
Gwiazdor drużyny z San Francisco w przedświąteczny piątek spędził na parkiecie zaledwie 27 minut, ale i tak zdążył zdobyć 30 punktów i siedem asyst.

Stephen Curry trafił aż 8 (dotychczas to jego najlepszy wynik w tym sezonie) na 13 oddanych rzutów za trzy. Trener Steve Kerr w końcówce dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom, bo Warriors za niespełna 24 godziny czeka następny ligowy mecz, a ten piątkowy, mieli po prostu pod kontrolą.

Gospodarze wygrali bowiem trzecią kwartę 38:22 i nie pozwolili już Washington Wizards dojść do głosu, triumfując ostatecznie 129:118. To ich już czwarte z rzędu, a 14. zwycięstwo w tym sezonie.

- Gramy jutro o 17:30 (amerykańskiego czasu), więc miałem nadzieję, że nie będę musiał wpuszczać Stepha z powrotem na boisko w czwartej kwarcie. Odparł, że chce grać, ale koniec końców dobrze, ze nikt nie grał dziś dłużej, niż 29 minut - zaznaczał trener Kerr, którego ekipa już wkrótce zmierzy się u siebie z Portland Trail Blazers.

Do San Francisco w piątek wrócił Jordan Poole, który w 2022 roku zdobywał z Warriors mistrzostwo NBA, a jeszcze przed tym sezonem został wymieniony za Chrisa Paula. Rzucił 25 oczek, ale trafił tylko 7 na 21 prób z pola, w tym 3 na 12 za trzy. Poole został przyjęty zarówno przez organizację, jak i byłych kolegów.

Philadelphia 76ers idą, jak burza. Drużyna z Filadelfii pokonała w piątek Toronto Raptors 121:111, notując już 20. sukces w kampanii 2023/2024. Co ciekawe, aż trzech zawodników Sixers przekroczyło barierę trzydziestu zdobytych punktów. Zrobili to Joel Embiid (31), Tyrese Maxey (33) oraz Tobias Harris (33).

Taki sam bilans, czyli 14-14, mają aktualnie Phoenix Suns. Sacramento Kings rozbili przyjezdnych z Arizony 120:105. Gospodarze uzyskali aż 53-proc. skuteczności w rzutach z pola, a Litwin, Domantas Sabonis, skompletował triple-double (28 punktów, 11 zbiórek, 12 asyst).