Wyjątkowy wieczór 23-latka w NBA. Trafił aż 12 razy za trzy!

Keegan Murray ten wieczór zapamięta na długo. Był o krok od pobicia rekordu NBA. Ostatecznie rzucił 47 punktów, a jego Sacramento Kings pokonali Utah Jazz 125:104.

Patryk Pankowiak
Keegan Murray Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Keegan Murray
Mowa o rekordzie celnych rzutów za trzy, należącym do Klaya Thompsona. Gracz Golden State Warriors ustanowił go w 2018 roku, trafiając 14 razy za trzy. Keegan Murray w sobotę się do niego zbliżył.

23-latek w pewnym momencie miał 11 celnych na 11 oddanych rzutów zza łuku. Ostatecznie zakończył mecz, umieszczając w koszu 12 na 15 takich prób.

Ostatecznie Murray rzucił rekordowe w karierze 47 punktów (26 w samej trzeciej kwarcie), a jego Sacramento Kings rozbili Utah Jazz 125:104 i odnieśli 15. zwycięstwo w tym sezonie.

- Uważam, że Keegan grał dziś we właściwy sposób. Niczego nie wymuszał. Nasi chłopacy tak naprawdę nie szukali go na siłę na parkiecie. Podawali mu piłkę, kiedy był na wolnej pozycji - tłumaczył mediom trener Kings, Mike Brown.

Świetny występ w sobotę zaliczył też Stephen Curry, który zaaplikował rywalom 37 oczek i pomógł Warriors wrócić na właściwe tory po trzech porażkach z rzędu. Drużyna z San Francisco pokonała Brooklyn Nets 124:120 nawet pomimo faktu, że 41 punktów rzucił Cam Thomas.

Ważny mecz wygrali ponadto Oklahoma City Thunder. Denver Nuggets, aktualni mistrzowie NBA, prowadzili już w połowie czwartej kwarcie różnicą 10 punktów, ale Thunder byli lepsi na finiszu. Kluczowy rzut za dwa, ustalając wynik na 118:117, na 0,9 sekundy przed końcem spotkania trafił Shai Gilgeous-Alexander.

Debiutujący w NBA, Chet Holmgren otarł się o triple-double, notując 17 punktów, 11 zbiórek i aż dziewięć bloków. - Jestem rozczarowany. Powinniśmy byli wygrać ten mecz. Zabrakło nam większej dbałości o piłkę i kilku dobrych obron - mówił natomiast trener Nuggets, Mike Malone.