Anwil bierze hit, znów pokazał wielką siłę!

Seria 22-0 w hitowym meczu, bilans 12-0! Anwil wciąż nie do zatrzymania dla nikogo w Orlen Basket Lidze. Włocławianie pokonali Arged BM Stal 97:86.

Patryk Pankowiak
Victor Sanders Materiały prasowe / Andrzej Romański / Orlen Basket Liga / Victor Sanders
To był mecz określany mianem hitu i wcale nie rozczarował. Świetnie rozpoczęła go Arged BM Stal, prowadząc 28:16 po pierwszej kwarcie, ale Anwil, jedyny wciąż niepokonany zespół w tym sezonie, odpowiedział w wielkim stylu.

Hala Mistrzów odfrunęła, kiedy ich drużyna na przełomie pierwszej i drugiej połowy notowała zryw 22-0. Anwil od stanu 40:45, w niesamowity sposób doprowadził do wyniku 62:45.

Gospodarzy prowadził wielki Victor Sanders, który w cały meczu zdobył aż 33 punkty, trafiając 7 na 13 oddanych rzutów za trzy. Miał też osiem asyst. Luke Petrasek dorzucił 22 oczka.

Anwil przed czwartą odsłoną prowadził aż 74:56, ale Stalówka pokazała jeszcze pazur. Zniwelowała straty do zaledwie pięciu oczek (81:86) i miała rzut za trzy, jednak Arunas Mikalauskas pomylił się wtedy z rogu boiska.

Jakub Garbacz, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Stali, zdobył w następnym posiadaniu trzy punkty, bo trafił za dwa i wykorzystał rzut wolny. Goście nie dali rady już odpowiedzieć i ostatecznie ponieśli szóstą porażkę w tym sezonie. Anwil triumfował u siebie 97:86, ma już bilans 12-0.

- Ostrów to bardzo dobry zespół. Jest świetnie zbudowany, ma w swoim składzie wysokich, mocnych fizycznie koszykarzy. Ale my przez cały mecz byliśmy razem - drużyna, trenerzy, kibice. Daliśmy radę. A wiele osób myślało, że dziś przegramy - mówił po meczu dla Polsat Sport News Sanders.

Co ciekawe, Anwil wykonywał aż 35 wolnych, z których trafił 30, a Stal na zaledwie 14 wolnych, wykorzystał 9. Lider ostrowian, Aigars Skele wystąpił pomimo poważnych problemów z plecami. Łotysz w aż 36 minut rzucił 14 punktów, miał też osiem zbiórek, sześć asyst i pięć strat. Damian Kulig wywalczył 16 oczek, ale to też nie wystarczyło.

Od razu po meczu odbyła się ceremonia, podczas której Petrasek oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo.

Wynik:

Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 97:86 (16:28, 30:17, 28:11, 23:30)

Anwil: Victor Sanders 33, Luke Petrasek 22, Jakub Garbacz 14, Janari Jõesaar 7, Mateusz Kostrzewski 6, Kamil Łączyński 5, Tanner Groves 4, Amir Bell 4, Kalif Young 2.

Arged BM Stal: Damian Kulig 16, Nemanja Djurisic 15, Aigars Skele 14, David Brembly 14, Arunas Mikalauskas 9, Rodney Chatman 8, Ojars Silins 7, Michał Chyliński 3, Wiktor Sewioł 0, Krzysztof Sulima 0.