Genialna Legia. Litwini bez szans w Warszawie

Legia Warszawa podnosi się po dwóch porażkach z rzędu w spektakularny sposób. Warszawianie pokonali drużynę BC Jonava CBet aż 111:72.

Patryk Pankowiak
Christian Vital PAP / Leszek Szymański / Christian Vital
O taki występ w Pucharze Europy FIBA chodziło. Legia Warszawa na początek drugiego etapu, w grupie L, przegrała w Stambule z Bahcesehir Koleji 90:100, ale teraz podniosła się w wielkim stylu.

Polska drużyna w środę na własnym parkiecie pokonała litewski BC Jonava CBet różnicą aż 39 punktów (111:72). Nawet przez moment nie było wątpliwości, kto jest lepszym zespołem.

Legia domknęła mecz już w trzeciej kwarcie, wygrywając tę odsłonę 36:13. Genialny występ zaliczył Christian Vital.

Amerykanin w 24 minuty rzucił aż 34 punkty, trafiając 13 na 21 oddanych rzutów z pola i wszystkie cztery wolne. Błyszczał też Raymond Cowels, autor 20 oczek. Aric Holman i Michał Kolenda dodali po 13 oczek.

Goście popełnili ż 21 strat. Tylko dwóch ich zawodników przekroczyło barierę dziesięciu zdobytych punktów. W środę w Warszawie po stronie drużyny Jonava zobaczyć mogliśmy dwóch graczy znanych z PLK. Mike Lewis II (ex-MKS) w 11 minut rzucił pięć punktów, a Tauras Jogela (ex-King) w 20 minut miał siedem oczek.

Legia podniosła się nie tylko po porażce w Pucharze Europy, ale także po nieudanym występie w Orlen Basket Lidze (porażka ze Śląskiem 82:98). W grupie L ma teraz bilans 1-1. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy.