Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli najlepszy mecz Filipa Dylewicza we włoskiej Lega Basket, kolejne zwycięstwa Skibniewskiego i Hyżego w Czechach oraz wysoka forma Agnieszki Bibrzyckiej w Eurolidze i lidze rosyjskiej.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - jego drużyna nie grała w ten weekend, ponieważ u zawodników zespołu rywala Bizkaia Bilbao Basket wykryto wirus A/H1N1. Ekipa Polaka z bilansem 3-2 zajmuje 8. miejsce w rozgrywkach.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 17 minut, 4 punkty, zbiórka, asysta i przechwyt. Drużyna naszego rodaka pokonała przed własną publicznością Scavolini Pesaro 95:81 i z bilansem 4-1 plasuje się na 4. lokacie.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 27 minut, 11 punktów, 7 zbiórek, 2 przechwyty, asysta i blok. Jego ekipa zwyciężyła na wyjeździe Cimberio Varese 91:74 i z bilansem 5-0 jest wiceliderem rozgrywek.

Filip Dylewicz (Air Avellino) 32 minuty, 16 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Jego ekipa zwyciężyła na wyjeździe Cimberio Varese 91:74 i z bilansem 5-0 jest wiceliderem rozgrywek.

Jakub Wojciechowski (UCC Casalpusterlengo, 2 liga) - 19 minut, 6 punktów, zbiórka i przechwyt. Drużyna Polaka poległa na wyjeździe z Banco di Sardegna Sassari 67:78 i z bilansem 2-4 znajduje się na 15. miejscu.

IZRAEL

Maciej Lampe (Maccabi Tel Awiw) - czwartek: 24 minuty, 15 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty. Maccabi w ramach rozgrywek Euroligi wygrało u siebie z CSKA Moskwa 71:54 i z bilansem 2-1 zajmuje 2. miejsce w grupie C. Niedziela: 6 minut, 2 zbiórki, asysta i blok. Mistrz Izraela pokonał na wyjeździe Maccabi Rishon Lezion 89:62 i z bilansem 3-0 jest na 2. miejscu w lidze.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 23 minuty, 9 punktów, 7 asyst, 2 przechwyty i 2 zbiórki. Jego zespół rozgromił na wyjeździe Sokół Wyszehrad 117:52. Sobota: 9 minut, 11 punktów, zbiórka i przechwyt. Zespół Polaka zwyciężył przed własną publicznością BK Synthesia Pardubice 77:46 i z bilansem 10-1 zajmuje 2. miejsce.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 14 minut, 13 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. Jego zespół rozgromił na wyjeździe Sokół Wyszehrad 117:52. Sobota: 22 minuty, 9 punktów, 2 przechwyty, 2 zbiórki i asysta. Zespół Polaka zwyciężył przed własną publicznością BK Synthesia Pardubice 77:46 i z bilansem 10-1 zajmuje 2. miejsce.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza pauzowała w tej kolejce. "Polski zespół” z bilansem 5-5 plasuje się na 5. miejscu.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza pauzowała w tej kolejce. "Polski zespół” z bilansem 5-5 plasuje się na 5. miejscu.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - 21 minut, 7 punktów, 3 zbiórki i asysta. Team Polaka przegrał na wyjeździe z EWE Baskets Oldenburg 74:80 i z bilansem 5-1 plasuje się na 5. miejscu.

LUKSEMBURG

Tomasz Wojnowski (Musel Pikes) - 14 minut, 3 punkty, 4 zbiórki i asysta. Drużyna naszego rodaka wygrała na wyjeździe z T71 Dudelange 77:76 i z bilansem 4-3 plasuje się na 6. miejscu.

ADRIATYCKA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - czwartek: 3 minuty w przegranym meczu z Caja Laboral 76:82 w ramach rozgrywek Euroligi. Drużyna Polaka z bilansem 0-3 jest ostatnia w grupie C. Niedziela: nie pojawił się na parkiecie w meczu przeciwko FMP Zeleznik. Mistrz Słowenii zwyciężył w Belgradzie 79:67 i z bilansem 4-2 i zajmuje 3. miejsce.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - 24 minuty, 6 punktów, 3 zbiórki, asysta, przechwyt i blok. Luka Koper przegrała na wyjeździe z Heliosem Domzale 64:87 i z bilansem 2-3 plasuje się na 10. miejscu.

ROSJA

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - poniedziałek: 26 minut, 13 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. UMMC pokonał na wyjeździe Dynamo Kursk 92:65 i z bilansem 5-0 lideruje w lidze. Czwartek: 39 minut, 20 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 4 przechwyty. Drużyna Polki w ramach rozgrywek Euroligi pokonała na wyjeździe Cras Basket Taranto 79:72 i z bilansem 2-0 znajduje się na 2. miejscu w grupie A.

BELGIA

Krystyna Szymańska-Lara (Dexia Namur) - 20 minut, 7 punktów, 5 asyst i 2 przechwyty. Drużyna Polki przegrała u siebie z Point Chaud Sprimont 79:92 i z bilansem 2-6 zajmuje 6. miejsce.

AUSTRALIA

Marta Dydek (Logan Thunder) - nie znalazła się w składzie podczas sobotniego meczu swojego zespołu z Perth Lynx. Zespół Polki wygrał na wyjeździe 79:66 i z bilansem 4-3 plasuje się na 6. miejscu.