Euroliga. Jak one to wyciągnęły?! Zadecydowała dogrywka

Powiedzieć, że Virtus Segafredo Bologna nie leży ekipie KGHM BC Polkowice, to jakby nie powiedzieć nic. I wydawało się, że przełamania nie będzie, ale... Doskonały finisz, dogrywka i upragniony triumf.

Krzysztof Kaczmarczyk
Brianna Fraser PAP / Sebastian Borowski / Brianna Fraser
Cóż to był za mecz! "Pomarańczowe" miały już 10 punktów przewagi, żeby w końcówce meczu przegrywać 63:69, a za chwilę mieć dwa rzuty na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry.

19 sekund przed końcem na linii stanęła najskuteczniejsza zawodniczka spotkania Brianna Fraser - chybiła dwukrotnie.

Na szczęście dla niej i dla całego zespoły Brittney Sykes "ustała" w obronie Ivanie Dojkić. Jej rzut rozpaczy nie doszedł celu, potrzebna była dogrywka.

Fraser odkupiła swoje winy - dodatkową część rozpoczęła od trójki i akcji 2+. Potem pałeczkę przejęła Sykes i KGHM BC mogło cieszyć się z piątej wygranej w Eurolidze.

Fraser zakończyła mecz z 27 punktami i siedmioma zbiórkami. 16 oczek i sześć zbiórek dołożyła Sykes. Wśród pokonanych najskuteczniejsza okazała się Dojkić, autorka 19 punktów.

Przerywając czarną serię z włoskim zespołem (pierwsza wygrana po trzech porażkach) podopieczne Karola Kowalewskiego zrobiły kolejny ważny krok w kierunku awansu do najlepszej ósemki Euroligi. Pięć zwycięstw w ośmiu meczach w tak trudnej grupie to duży kapitał.

W kolejnej serii gier polkowiczanki czeka nie lada wyzwanie, jakim będzie pojedynek w Pradze z ZVVZ USK. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia, początek o godz. 19:00.

KGHM BC Polkowice - Virtus Segafredo Bologna 81:78 (24:22, 15:13, 14:14, 16:20, d. 12:9)

Punkty dla KGHM BC: Brianna Fraser 27, Brittney Sykes 16, Zala Friskovec 14, Dragana Stanković 9, Weronika Gajda 7, Stephanie Mavunga 3, Klaudia Gertchen 3, Liliana Banaszak 2, Emilia Kośla 0, Julia Piestrzyńska 0.