Co oni robią?! To im się jeszcze nigdy nie udało Orlen Basket Lidze

Po dramatycznym początku sezonu Tauron GTK Gliwice odrodził się niczym feniks z popiołów. W sobotę za jednym zamachem dokonali dwóch rzeczy, jakich w historii występów w Orlen Basket Lidze jeszcze im się nie udało zrobić.

Krzysztof Kaczmarczyk
Josh Price Materiały prasowe / Tauron GTK Gliwice / Josh Price
Początek sezonu? Sześć porażek z rzędu. O tamtej czarnej serii już jednak nikt w GTK nie pamięta, bo właśnie trwa zupełnie inna. Najdłuższa, odkąd w sezonie 2017/2018 gliwiczanie zadebiutowali w Orlen Basket Lidze.

Podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali w sobotę swój czwarty mecz z rzędu. Pokonali Arged BM Stal 96:89 w Ostrowie Wielkopolski, co... również jeszcze im się nigdy nie udało.

Ponownie nie do zatrzymania był Josh Price, autor 27 punktów. Swoje dołożył też Kadre Gray, autor double-double (22 oczka i 11 asyst).

W GTK mają co świętować - w listopadzie drużyna nie przegrała spotkania. Nikt już nie stawia też tego zespołu w pierwszym rzędzie, jako kandydata do spadku.

Pojedynek ze Stalą na początku nie układał się jednak po myśli gości. Ostrowianie po serii 11:0 prowadzili nawet na początku drugiej połowy 52:38. Goście nie dali jednak za wygraną, pokazali charakter i zaczęli się zbliżać.

Na prowadzenie wyszli siedem minut przed końcem, gdy zza łuku przymierzył Terry Henderson. I już do samego końca (z małym wyjątkiem) to prowadzenie utrzymali. Kluczowa akcja? Minutę przed końcem Stal - przy stanie 86:84 - miała akcję przynajmniej na remis. Piłkę przechwycił jednak Henderson, a akcję punktami zakończył Price.

Stal gra ostatnio mocno w kratkę. Trzeba też dodać, że w sobotę zagrała bez Michała Chylińskiego, a pod znakiem zapytania stały występy Aigarsa Skele i Arunasa Mikalauskasa. Ostrowianie po tej porażce mają bilans 5:5.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Tauron GTK Gliwice 89:96 (23:22, 27:16, 16:25, 23:33)

Stal: Arunas Mikalauskas 18, David Brembly 18, Aigars Skele 14, Nemanja Djurisić 11, Damian Kulig 10, Rodney Chatman 9, Ojars Silins 6, Krzysztof Sulima 3, Wiktor Sewioł 0.

GTK: Josh Price 27, Kadre Grey 22 (11 as), Martins Laksa 16, Kobe McEwen 10, Terry Henderson 7, Łukasz Frąckiewicz 6, Aleksander Busz 3, Michał Samsonowicz 3, Maciej Bender 2.