Pierwsza porażka Legii w Pucharze Europy

Legia Warszawa poniosła w środę pierwszą porażkę w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Europy FIBA (74:93). Ale i tak wygrała grupę.

Patryk Pankowiak
Dariusz Wyka Materiały prasowe / Paweł Kołakowski / Dariusz Wyka
Polska drużyna o tym, że będzie najlepsza w grupie J, wiedziała już przed meczem w Rumunii. Legia legitymowała się bilansem 5-0 i środowa porażka nic nie zmienia.

Goście mimo wszystko dobrze rozpoczęli i prowadzili po pierwszej kwarcie 33:21. Ale jak się okazało, później było zdecydowanie gorzej.

Reszta meczu ułożyła się już pod dyktando ekipy CSM CSU Oradea. Rumunii wygrali drugą kwartę 24:12, trzecią 24:11, a cały mecz 93:74, odnosząc czwarte grupowe zwycięstwo. Zakończą ten etap zmagań na drugim miejscu.

Trener Wojciech Kamiński w środę równo dzielił minuty. Christian Vital rzucił 17 punktów, ale popełnił też pięć strat. Środkowy Aric Holman otarł się o double-double (11 punktów, dziewięć zbiórek).

Gospodarzy do sukcesu poprowadził były zawodnik Enea Stelmet Zastalu Zielona Góra, Kris Richard. Amerykanin zapisał przy swoim nazwisku 24 oczka. CSM CSU trafili aż 15 na 38 oddanych rzutów za trzy.

Warszawianie 1 listopada pokonali u siebie drużynę z Oradei 90:79. Legia trafi do grupy L ze zwycięzcami grup C i D oraz piątą najlepszą drużyną z drugiego miejsca.