Do końca była sekunda. Co za rzut na zwycięstwo w polskiej lidze! [WIDEO]

Wielki rzut na zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Wydawało się, że sytuacja jest beznadziejna, jednak Ojars Silins zdołał zapewnić Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski zwycięstwo nad MKS-em Dąbrowa Górnicza (103:102).

Krzysztof Kaczmarczyk
Silins na zwycięstwo Twitter / oficjalny profil Orlen Basket Ligi / Silins na zwycięstwo
To był szalony mecz w ostrowskiej Arenie. Do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a rozstrzygnął ją rzut równo z końcową syreną.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Ostrów Wielkopolski odfrunął! O wyniku zadecydował rzut równo z syreną

Fani Stali i MKS-u byli świadkami niesamowicie emocjonującego pojedynku. W regulaminowym czasie gry do dogrywki doprowadził gracz gości Marc Garcia.

W niej Hiszpan mógł zostać bohaterem dąbrowian, gdy wykorzystał dwa rzuty wolne, jego drużyna powróciła na prowadzenie. Było 102:101.

Stal miała jeszcze swoją szansę i ją wykorzystała. Sekundę przed końcem piłkę za kosza wprowadzał Aigars Skele. Ojars Silins uwolnił się, dostał piłkę, wyszedł w górę i oddał najważniejszy rzut w meczu ponad rękoma obrońcy. Trafił, a po chwili utonął w objęciach kolegów.

Sędziowie sprawdzali jeszcze w systemie IRS czy wszystko było w czasie i po analizie wideo zaliczyli punkty Łotysza. Ten w niedzielę miał duże problemy ze skutecznością (5/15 z gry), ale w najważniejszym momencie ręka go nie zawiodła.

Ostrowianie dzięki temu trafieniu wrócili na zwycięską ścieżkę po dwóch porażkach z rzędu. Ich aktualny bilans w Orlen Basket Lidze to 5:4.