Anwil ambitnie walczył w Hiszpanii, ale nie dał rady. Ma spory problem

Anwil Włocławek pomimo ambitnej postawy nie zdołał w środę sprawić sensacji. Uległ Surne Bilbao Basket 71:76 w FIBA Europe Cup i nie ma już w swoich rękach wszystkich kart. O awans do następnego etapu będzie bardzo ciężko.

Patryk Pankowiak
Kalif Young WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Kalif Young
Od samego początku wiadomo było, że Anwil nie jest faworytem środowego meczu. Bilbao Basket w Pucharze Europy FIBA ma na swoim koncie komplet zwycięstw. I ten stan rzeczy się nie zmienił.

Anwil walczył jednak bardzo ambitnie. Polska drużyna w drugiej połowie zatrzymała rywali na zaledwie 28 zdobytych punktach. I w pewnym momencie doprowadziła do stanu 68:70. Było bardzo gorąco.

Goście byli bardzo bliscy odrobienia ponad 10 punktów straty, które na początku trzeciej kwarty mieli do hiszpańskiej drużyny. Ale zabrakło kilku skutecznych akcji.

Od wspomnianego stanu 68:70 na niespełna pięć minut przed końcem meczu, Anwil do końca spotkania zdobył już tylko trzy oczka. Spudłował Kalif Young, a następnie to samo zrobili Luke Petrasek i Jakub Garbacz.

Gospodarze triumfowali ostatecznie 76:71, notując już czwarte zwycięstwo w Pucharze Europy FIBA w tym sezonie. Anwil doznał natomiast trzeciej porażki w czwartym rozegranym meczu i o awans z grupy będzie już bardzo, bardzo ciężko.

Anwilowi na nic zdał się świetnie dysponowany Garbacz, który rzucił 24 punkty, trafiając cztery na osiem oddanych rzutów za trzy. Victor Sanders rzucił 14 oczek, choć popełnił też pięć strat. Słabo wypadł Petrasek (2/10 z gry).

Ekipie z Włocławka zabrakło celności na linii rzutów wolnych - wykorzystali tylko 14 na 24 takie próby. Co ciekawe, Bilbao Basket triumfował pomimo faktu, że trafił tylko 3 na 20 rzutów za trzy. Polskim kibicom przypomniał o sobie Sacha Killeya-Jones, który w środę rzucił Anwilowi aż 22 oczka.