Euroliga. Horror w Polkowicach! Wielki rzut na dogrywkę

Kapitalna dawka emocji dla fanów koszykówki w Polkowicach. Koszykarki KGHM BC najpierw wielkim rzutem doprowadziły do dogrywki, a w niej poszły za ciosem. Ograły Seco Uni Gyor i mogły cieszyć się z trzeciej wygranej w Eurolidze.

Krzysztof Kaczmarczyk
Brittney Sykes w akcji PAP / Maciej Kulczyński / Brittney Sykes w akcji
20,7 sekundy przed końcem czwartej kwarty Boglarka Bach wykorzystała dwa rzuty wolne i koszykarki węgierskiego zespołu prowadziły 75:72.

Trener polkowiczanek Karol Kowalewski poprosił o czas, a jego podopieczne akcje z deski rozegrały perfekcyjnie - trójka Zali Friskovec doszła celu. Jak się później okazało było to trafienie na dogrywkę.

Rywalki miały swoją akcję, ale Brittney Sykes doskonale wytrzymała w defensywie akcję Destiny Slocum. Amerykanka był zresztą kluczowa w najważniejszych momentach.

Dogrywkę rozpoczęła od dwóch rzutów za trzy punkty dając bardzo ważny impuls. Potem dodała przechwyt i dwa celne rzuty wolne. W całym meczu uzbierała 18 "oczek", siedem zbiórek i cztery asysty.

Double-double skompletowały Dragana Stanković (12 punktów i 12 zbiórek) oraz Weronika Gajda (15 punktów i 13 asyst), a Friskovec łącznie trafiła cztery razy zza łuku.

"Pomarańczowe" dzięki tej wygranej ponownie są na plusie w rozgrywkach Eurolidze. W kolejnym meczu - 22 października - zagrają na wyjeździe z Perfumerias Avenida Salamanka.

KGHM BC Polkowice - Serco Uni Gyor 92:82 (23:23, 22:18, 12:13, 18:21, d. 17:7)

Punkty dla KGHM BC: Zala Friskovec 18, Brittney Sykes 18, Brianna Fraser 16, Weronika Gajda 15 (13 as), Dragana Stanković 12 (12 zb), Liliana Banaszak 8, Charli Collier 3, Klaudia Gertchen 2, Emilia Kośla 0, Julia Piestrzyńska 0.