Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Aleksander Dziewa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Aleksander Dziewa

Świetnie poczyna sobie w swoim nowym, niemieckim zespole Aleksander Dziewa. Podkoszowy w tym sezonie po raz pierwszy zdecydował się spróbować swoich sił poza Polską.

I jak na razie wydaje się, że podjął świetną decyzję. 25-latek rozwija swoje umiejętności w niemieckim Hamburg Towers.

Aleksander Dziewa kapitalnie wypadł we wtorkowym meczu Eurocupu. Reprezentant Polski spędził na parkiecie 33 minuty, zdobywając w tym czasie aż 28 punktów - był najlepiej punktującym graczem swojej drużyny.

Podkoszowy trafił 11 na 13 oddanych rzutów z pola oraz 5 na 7 wolnych. Miał też sześć zbiórek oraz przechwyt. Zabrakło jednak najważniejszego - zwycięstwa ekipy Towers.

Gospodarze przegrali u siebie z London Lions 94:100. Brytyjczycy odwrócili losy meczu w czwartej kwarcie, wygrywając tę odsłonę 35:24.

Dla Hamburg Towers był to drugi mecz w trwającej edycji Pucharu Europy i druga porażka. Lions odnieśli z kolei drugie zwycięstwo, są obok Beskitasu na szczycie tabeli.

Dla Dziewy to pierwszy sezon w karierze poza Polską. Wcześniej z powodzeniem występował w WKS Śląsku Wrocław - zdobył tam brązowy, srebrny i złoty medal PLK.