Jak on to zrobił?! Butler w ekwilibrystyczny sposób doprowadził do dogrywki

Miami Heat po szalonym meczu okraszonym dogrywką pokonali w środę Milwaukee Bucks 128:126 i zapewnili sobie awans do drugiej rundy fazy play-off. Jimmy Butler wyrównał mecz na samym finiszu w niesamowity sposób. To trzeba zobaczyć.

Patryk Pankowiak
Jimmy Butler trafiający na dogrywkę YouTube / NBA TNT / Na zdjęciu: Jimmy Butler trafiający na dogrywkę.
Goście z Miami mieli piłkę, tylko 2,1 sekundy i dwa punkty do odrobienia (116:118). Trener Erik Spoelstra prosił o przerwę.

Wybijający z autu Gabe Vincent rzucił piłkę lobem do próbującego wypracować sobie pozycję pod koszem Jimmy'ego Butlera. Kryło go dwóch zawodników Milwaukee Bucks, ale 31-latek i tak zdołał złapać podanie i nie opadając nawet na parkiet w trakcie rzutu, trafił spod kosza.

To było niesamowite zagranie na 0,5 sekundy przed końcem czwartej kwarty. Butler doprowadził do dogrywki, a w niej jego Miami Heat pokonali Bucks 10:8, zwyciężając ostatecznie 128:126.

Drużyna z Florydy, wygrywając całą serię 4-1, zapewniła sobie awans do następnego etapu. To dopiero szósty przypadek w historii NBA, kiedy ósma drużyna po sezonie zasadniczym wyrzuciła z fazy play-off rywali rozstawionych z jedynką.

Butler, autor kluczowego trafienia na finiszu regulaminowego czasu gry, został bohaterem. Skrzydłowy w 46 minut zdobył 42 punkty, zebrał też osiem piłek. Trafił 17 na 33 oddane rzuty z pola. Bam Adebayo skompletował triple-double (20 punktów, 10 zbiórek, 10 asyst).

Heat w drugiej rundzie fazy play-off zmierzą się z New York Knicks, którzy pokonali Cleveland Cavaliers 4-1.

Zrobili to! Anwil Włocławek wygrał FIBA Europe Cup!
Zareagował nawet Andrzej Duda. "Dziękujemy!"