Jest odpowiedź Grizzlies! Słabszy występ Jamesa

Los Angeles Lakers mogli w środę zakończyć sezon Memphis Grizzlies, ale tak się nie stało. Drużyna ze stanu Tennessee pokazała charakter i 116:99. Jest już tylko 3-2 dla Jeziorowców.

Patryk Pankowiak
Koszykarze podczas meczu NBA PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Koszykarze podczas meczu NBA.
Grizzlies szybko dali do zrozumienia, że ani myślą o tym, aby się poddać. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 38:24, co dało im dużo komfortu.

Lakers próbowali niwelować straty, było 62:51 do przerwy, ale po zmianie stron drużyna Taylora Jenkinsa znów wyprowadziła cios. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 33:24, a cały mecz 116:99.

Świetny był Desmond Bane, który w środę spędził na parkiecie aż 43 minuty i zdobył w tym czasie 33 punkty, 10 zbiórek oraz pięć asyst. Brylował także Ja Morant, autor 31 oczek, dziesięciu zebranych piłek i siedmiu kluczowych podań.

Drudzy po sezonie zasadniczym Grizzlies obronili własny parkiet i unikając eliminacji, doprowadzili do szóstego meczu serii, który odbędzie się w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego w Los Angeles.

To zdecydowanie nie był dzień Jeziorowców. Goście trafili tylko 10 na 39 oddanych rzutów za trzy. Anthony Davis wzniósł się na wyżyny, wywalczył 31 punktów i 19 zbiórek, ale zabrakło mu wsparcia innych zawodników.

Słabo wypadł przede wszystkim LeBron James. Gwiazdor Lakers w 37 minut rzucił 15 oczek, do których dodał 10 zbiórek, ale wykorzystał tylko 5 na 17 oddanych rzutów z pola, w tym 1 na 9 za trzy. Popełnił też pięć strat.

- Grałem dziś, jak gó***. Poprawię się w szóstym meczu - mówił na konferencji prasowej James.