Sensation Kotwica nie przełamała się w hicie. Dogrywka dla Decki Pelplin

Hit 21. kolejki Suzuki I ligi dla Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, który wygrał w Kołobrzegu z Sensation Kotwicą 85:72. Gospodarze doznali już czwartej domowej porażki z rzędu.

Patryk Neumann
Na zdjęciu koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg
Górnik Trans.eu Zamek Książ po raz drugi w tym sezonie ograł Sensation Kotwicę. Goście już w pierwszej kwarcie prowadzili 19:12. Później przegrywali nawet 38:48. W dwie minuty odrobili całą stratę, ale po szalonej, pełnej zwrotów akcji trzeciej kwarcie nadal nieznaczną przewagę mieli gospodarze (60:57). Zaprezentowali się jednak fatalnie w ostatnich 10 minutach i w hitowym starciu nie przerwali domowej niemocy pomimo gorącego dopingu swoich kibiców.

Zwycięstwa nie dało 12/36 "trójek" (przy 8/21 rywali). Sensation Kotwica popełniła 19 strat, a Górnik Trans.eu Zamek Książ 14. Liderami swoich drużyn byli amerykańscy koszykarze. James Washington zdobył 21 punktów i rozdał siedem asyst, ale miał też pięć strat. Arinze Chidom uzyskał 17 "oczek", dziewięć zbiórek, po trzy asysty i przechwyty.

Co wydarzyło się w pozostałych niedzielnych meczach? Dziki Warszawa wygrały z zamykającym tabelę Startem II Lublin 110:71 i przynajmniej do środy będą liderem Suzuki I ligi. Wtedy swoje spotkanie 21. kolejki rozegra HydroTruck Radom, który ma również 16 zwycięstw. W rywalizacji bez historii wyrównany wynik był do początku drugiej kwarty (29:26). Później gospodarze zdobyli 17 punktów z rzędu i w kolejnych minutach powiększali przewagę. Goście popełnili 29 strat, a gospodarze trafili 15/33 "trójek". Przemysław Kuźkow zdobył dla nich 22 "oczka" (6/8 za trzy).

Zdecydowanie ciekawiej było w Pelplinie. Decka już w drugiej kwarcie prowadziła z PGE Turowem 35:23, ale goście w cztery minuty odrobili stratę. Później to oni byli bliżej zwycięstwa (60:50). Gospodarze po długiej zapaści przebudzili się i mogli nawet wygrać w regulaminowym czasie, ale ostatecznie po dodatkowych pięciu minutach triumfowali wyraźnie (91:84).

Jeszcze w dogrywce z dość bezpiecznego prowadzenia (84:77) różnica na chwilę zmalała do dwóch punktów. Gospodarze trafili 11 "trójek" przy sześciu przeciwnika, ale popełnili 20 strat, a PGE Turów osiem. W decydujących momentach przyjezdni grali bez centrów (po pięć przewinień). Krzysztof Jakóbczyk zdobył dla nich 19 punktów, a po drugiej stronie 18 "oczek", siedem zbiórek i sześć asyst miał Damian Ciesielski.

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo odniosła Weegree AZS Politechnika Opolska, która zaskakująco łatwo pokonała WKS Śląsk II Wrocław 70:55. Goście przeważali od początku (14:3). Po 14 punktów dla swoich drużyn zdobyli: Sebastian Bożenko (3/5 za trzy) i Hubert Pabian, który dołożył też osiem zbiórek.

Wyniki niedzielnych spotkań 21. kolejki Suzuki I ligi:

Dziki Warszawa - Start II Lublin 110:71 (29:20, 23:18, 31:15, 27:18)

Dziki: Kuźkow 22, Azor 18, Komenda 17, Griszczuk 13, Czujkowski 12, Aleksandrowicz 8, Motel 6, Wojciechowski 5, Janik 4, Munyama 4, Grochowski 1.

Start: Majchrowicz 18, Ziółko 16, Kępka 14, Nojszewski 14, Grzesiak 7, Ziółkowski 2, Cherepanov 0, Głąb 0, Kirwiel 0, Świtacz 0, Turewicz 0, Wachowicz 0.

WKS Śląsk II Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 55:70 (6:19, 19:19, 15:20, 15:12)

Śląsk: Bożenko 14, Siembiga 7, Bender 6, Góreńczyk 6, Hlebowicki 6, Korman 6, Leńczuk 4, Bereszyński 3, Piśla 2, Wiśniewski 1.

Weegree AZS Politechnika: Pabian 14, Mielczarek 13, Białachowski 10, Kroczak 10, Ratajczak 8, Jodłowski 7, Kowalczyk 3, Kobel 2, Skiba 2, Kaczmarzyk 1.

Decka Pelplin - PGE Turów Zgorzelec 91:84 (22:18, 17:18, 13:24, 21:13, d. 18:11)

Decka: Ciesielski 18, Janik 16, Obarek 13, Davis 10, Dzierżak 10, Sączewski 8, Kulis 7, Tyszka 5, Kopycki 2, Wyszkowski 2, Winkowski 0.

PGE Turów: Jakóbczyk 19, Pawlak 15, Wąsowicz 15, Pruefer 14, Samolak 9, Jędrzejewski 5, Estkowski 4, Adamczyk 3, Krefft 0.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 72:85 (14:19, 21:12, 25:26, 12:28)

Sensation Kotwica: Washington 21, Pułkotycki 19, Dzierżak 11, Pieloch 10, Długosz 5, Kurpisz 3, Śmigielski 2, Klawa 1, Kowalenko 0.

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Chidom 17, Niedźwiedzki 16, Majewski 13, Sitnik 12, Durski 11, Kordalski 5, Stopierzyński 5, Walski 4, Kruszczyński 2, Ratajczak 0.