Gra zrywami to za mało. Trwa seria pogromcy WKS Śląska Wrocław

Enea Abramczyk Astoria nadal bez wygranej w nowym roku. W sobotni wieczór bydgoszczanie musieli uznać wyższość PGE Spójni, która triumfowała w Bydgoszczy 98:89. Stargardzian do triumfu poprowadzili Brody Clarke i Ajdin Penava.

Dawid Siemieniecki
Brody Clarke (pierwszy z prawej) WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Brody Clarke (pierwszy z prawej)
Martin Krampelj, Gabe DeVoe i Brody Clarke - co łączy tych trzech graczy? Każdy z nich będzie wprost rewelacyjnie wspominał swoje pierwsze 10 minut w wyjazdowym meczu w Bydgoszczy. Ale chyba najlepiej ostatni na tej liście. Silny skrzydłowy PGE Spójni w pierwszej kwarcie był totalnie nie do zatrzymania dla bydgoskich obrońców i uzbierał na swoim koncie w tym czasie aż 16 punktów!

Dość powiedzieć, że cała ekipa rywali skompletowała ich 20. A że stargardzianie to nie tylko Clarke, to po pierwszej kwarcie dobrze grający goście prowadzili 29:20. W drugiej kwarcie Astoria była w stanie zbliżyć się nawet na pięć punktów, ale to by było na tyle. Goście grali bardzo rozsądnie i potrafili na zryw bydgoszczan odpowiedzieć od razu. Spora w tym zasługa Courtneya Fortsona.

Rozgrywający stargardzian w całej pierwszej połowie zapisał na swoim koncie skromny dorobek punktowy (cztery "oczka"), ale za to zanotował aż 7 asyst, którymi otwierał swoich kolegów w ataku. Ci dzięki temu oddawali celne trójki oraz mogli skutecznie kończyć kontrataki. Po jednym z nich było już 51:37 dla gości, ale ostatecznie po dwudziestu minutach na tablicy wyników było 41:51.

W trzeciej kwarcie Astoria zaczęła mocno, Spójnia jednak odpowiadała, ale w połowie tej części bydgoszczanie znów tracili tylko 5 "oczek". Dobre akcje przeprowadzili Benjamin Simons oraz Myke Henry i było 58:63. Wtedy jednak za trzy trafił Karol Gruszecki, z półdystansu przymierzył Ajdin Penava i goście znów prowadzili różnicą dziesięciu punktów. Ale i to nie był koniec emocji w tej części.

Swoje klepki na dystansie odnalazł Simons, a trzy punkty z linii rzutów wolnych dołożył Nathan Cayo i tym samym po trzydziestu minutach było jedynie 74:76. Na początku czwartej kwarty gospodarze mieli swoje szanse na doprowadzenie do remisu, ale z dystansu pudłowali Mike Smith i Igor Wadowski. To zemściło się bardzo szybko, bo goście znów odzyskali oddech, a miejscowym sytuacji nie ułatwiała też absencja Pauliusa Petrileviciusa, bowiem środkowy jeszcze w 3. kwarcie doznał kontuzji.

To spowodowało, że przyjezdni już do końca kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Sytuację starał się jeszcze zmienić Henry, ale pojedynczymi akcjami nie był w stanie nic zrobić. Tym samym Spójnia odniosła swoje czwarte zwycięstwo z rzędu, a Astoria zanotowała trzecią kolejną porażkę.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 89:98 (20:29, 21:22, 33:25, 15:22)

Astoria: Myke Henry 30, Benjamin Simons 14, Mike Smith 11, Nathan Cayo 10, Paulius Petrilevicius 9, Daniel Szymkiewicz 8, Aleksander Lewandowski 4, Igor Wadowski 3, Jakub Ulczyński 0.

Spójnia: Brody Clarke 24, Karol Gruszecki 18, Ajdin Penava 14 (12 zb.), Barret Benson 12, Jordan Mathews 11, Courtney Fortson 8 (12 as.), Paweł Kikowski 5, Adam Brenk 2, Dominik Grudziński 2, Tomasz Śnieg 0.