Bez emocji w hicie NBA. Celtics górą

Wielu sympatyków NBA ostrzyło sobie zęby na czwartkowy, hitowy mecz - Dallas Mavericks mierzyli się z Boston Celtics. Okazało się to jednak jednostronnym widowiskiem.

Patryk Pankowiak
koszykarze Boston Celtics Getty Images / Na zdjęciu: koszykarze Boston Celtics
Boston Celtics w bardzo efektowny sposób podnieśli się po dwóch ostatnich porażkach i pokonując w czwartek Dallas Mavericks 124:94, znów wstąpili na ścieżkę zwycięstw.

To miał być hit dnia w lidze NBA, ale Teksańczycy nie dotrzymali kroku rywalom. Goście prowadzili do przerwy 64:46, a po trzech kwartach zrobiło się nawet 89:65.

Jayson Tatum w 35 minut skompletował triple-double (29 punktów, 14 zbiórek, 10 asyst), a Jaylen Brown dorzucił do dorobku Bostończyków 19 "oczek".

- Chłopacy pokazali mi, na co ich stać i będę od nich wymagał takiej postawy za każdym razem, kiedy wchodzimy na parkiet - mówił w rozmowie z mediami trener Celtics, Joe Mazzulla, którego drużyna odniosła już 27. triumf w tym sezonie.

To nie był dzień Mavericks. Gospodarze trafili tylko 7 na 32 oddane rzuty za trzy. Luka Doncić zdobył 23 punkty i zebrał dziewięć piłek, ale wykorzystał zaledwie 7 na 23 wykonane próby z pola, pudłując przy tym wszystkie sześć rzutów zza łuku. Celtics przerwali ich serię siedmiu zwycięstw z rzędu.

Denver Nuggets są na szczycie Konferencji Zachodniej i udowadniają, że nie jest to dzieło przypadku. Drużyna z Kolorado rozbiła w czwartek Los Angeles Clippers aż 122:91, notując już 25. ligowy sukces.

Trener Mike Malone nie musiał eksploatować swoich liderów, bo spotkanie był rozstrzygnięty już po trzech kwartach (102:59). Nikola Jokić w 24 minuty rzucił 12 punktów i miał dziewięć asyst, a Jamal Murray zapisał przy swoim nazwisku 18 "oczek". - Takie zwycięstwo dodaje dużo pewności siebie i buduje chemię w zespole - podkreślał Murray.

Jeśli chodzi o Clippers, to była prawdziwa katastrofa. Goście z Kalifornii do przerwy zdobyli tylko 32 punkty! Nuggets prowadzili 66:32.

Trener Tyronn Lue i jego zawodnicy będą chcieli o tym występie jak najszybciej zapomnieć. Kawhi Leonard w całym meczu rzucił sześć punktów, a Paul George trzy. Clippers uzyskali 37,4-proc. skuteczności w rzutach z pola i 13,5-proc. w rzutach za trzy.

Gracz z Finlandii, Lauri Markkanen wzniósł się w czwartek na wyżyny, wywalczył rekordowe w karierze 49 punktów, a jego Utah Jazz pokonali na wyjeździe Houston Rockets 131:114, przerywając serię pięciu porażek.