NBA w Meksyku. Grał Sochan i wrócił do pierwszej piątki

Liga NBA w sobotę gościła w Meksyku po raz pierwszy od 2019 roku. Rozegrany został tam mecz sezonu zasadniczego pomiędzy San Antonio Spurs a Miami Heat.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Faworytem była drużyna z Florydy i chociaż Spurs rzucili Heat spore wyzwanie, finisz należał do ekipy Erika Spoelstry. Trzykrotni mistrzowie NBA wygrali czwartą kwartę 31:17, a całe spotkanie 111:101.

Był to dwunasty w historii mecz rundy zasadniczej NBA rozegrany w Meksyku, ale pierwszy od 2019 roku. Wystąpił w nim reprezentant Polski, Jeremy Sochan.

19-latek debiutujący w NBA po dwóch meczach, które rozpoczynał z ławki rezerwowych, wrócił do pierwszej piątki.

Sochan w sobotę spędził na parkiecie 16 minut i zdobył w tym czasie dwa punkty, cztery zbiórki, cztery asysty i popełnił cztery faule. Trafił 1 na 5 oddanych rzutów z pola. Polak wrócił do farbowania włosów, tym razem miały one kolor jaskrawozielony, nawiązujący do jednego z kolorów meksykańskiej flagi.

Spurs ponieśli w sobotę 20. porażkę w tym sezonie. Keldon Johnson rzucił 22 punkty, ale to nie wystarczyło. Teksańczycy popełnili sporo, bo 17 strat. Zła w ich wykonaniu była przede wszystkim czwarta kwarta.

- Musimy nauczyć się, jak grać przez pełne 48 minut. Walczyliśmy przez trzy kwarty, po czym coś z nas uszło. Musimy potrafić kończyć takie spotkania - mówił w rozmowie z mediami zawodnik Spurs, Devin Vassell, autor 18 "oczek".

Dla Heat, którzy triumfowali szesnasty raz w trwających rozgrywkach, 26 punktów wywalczył Jimmy Butler. Środkowy Edrice Adebayo skompletował double-double (22 punkty, 13 zbiórek), a 21 punktów zaaplikował rywalom Tyler Herro, zastępujący na pozycji rozgrywającego Kyle'a Lowry'ego.

Druga połowa meczu opóźniła się z powodu problemów technicznych, a konkretnie awarii oświetlenia. Organizatorzy ostatecznie się z nią uporali i koszykarze po zdecydowanie dłużej przerwie, niż standardowe 15 minut pomiędzy drugą, a trzecią kwartą, wrócili do gry.

Spurs zmierzą się z tego z Houston Rockets, to spotkanie odbędzie się z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.