Duży sukces AZS AGH Kraków. Ograł wzmocnione rezerwy Startu Lublin

Ciekawy mecz odbył się w 9. kolejce Suzuki I ligi. AZS AGH Kraków wygrał ze Startem II 78:74. Lubelski zespół wzmocnił się czołowymi Polakami grającymi zwykle w Energa Basket Lidze. Chwilowe problemy z PGE Turowem Zgorzelec miał HydroTruck Radom.

Patryk Neumann
Zawodnicy AZS AGH Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Zawodnicy AZS AGH Kraków
To był najsilniejszy zespół Startu II Lublin, jaki wystąpił w tym sezonie Suzuki I ligi. Goście wykorzystali przerwę w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Najlepiej z graczy pierwszego zespołu wypadł Bartłomiej Pelczar, który nawet przez chwilę nie odpoczywał. Do 27 punktów (12/13 z rzutów wolnych) dołożył dziewięć zbiórek i cztery asysty. Nieskuteczny był Mateusz Dziemba (11 punktów, 3/13 z gry).

Sebastian Walda trafił 3/16, a Kacper Młynarski 3/11 prób z gry. Obaj mieli też po 10 zbiórek. Dla gospodarzy po 17 "oczek" zdobyli Szymon Sobiech i Szymon Szmit. Warto też odnotować 10 "oczek", 12 zbiórek i siedem asyst wszechstronnego Pawła Zmarlaka. Pomimo bardzo bliskiego wyniku, Start II nie wygrał żadnej kwarty. Goście zaczęli od 0/9 z gry, a niemoc po ponad czterech minutach przerwał Pelczar.

Później sytuacja się zmieniała. AZS AGH prowadził 21:14, ale w drugiej kwarcie przegrywał 24:32. W decydującej odsłonie gospodarze odskoczyli na 73:65, ale chwilę później było już tylko 73:71. Końcówka należała jednak do Szymona Szmita, a przyjezdni ponownie nie potrafili zdobyć punktu. Dla AZS AGH Kraków było to czwarte zwycięstwo w sezonie.

Komplet dziewięciu meczów wygrał HydroTruck Radom, który pokonał PGE Turów Zgorzelec 89:72. Goście doznali piątej porażki z rzędu, choć przez 24 minuty byli równorzędnym przeciwnikiem dla lidera Suzuki I ligi. HydroTruck uzyskiwał niewielką przewagę, ale szybko ją tracił. Jeszcze w trzeciej kwarcie było 51:43, ale chwilę później już tylko 51:48.

Od tego momentu jednak faworyt wyraźnie dominował. Seria 21:2 na przełomie trzeciej i czwartej kwarty rozstrzygnęła losy meczu. Gospodarzom nie przeszkodziła fatalna skuteczność w rzutach z dystansu - 5/29 przy 10/32 PGE Turowa. Po 18 "oczek" dla swoich drużyn zdobyli Damian Jeszke i Szymon Pawlak. Lider HydroTrucka, Kaheem Ransom miał 15 punktów (6/11 z gry) i dziewięć asyst.

Wyniki piątkowych spotkań 9. kolejki Suzuki I ligi:

HydroTruck Radom - PGE Turów Zgorzelec 89:72 (23:17, 19:24, 28:9, 19:22)

HydroTruck: Jeszke 18, Ransom 15, Zegzuła 14, Pietras 12, Patoka 9, Formella 7, Wall 6, Zalewski 6, Sowa 2, Olender 0.

PGE Turów: Pawlak 18, Jakóbczyk 15, Adamczyk 12, Wąsowicz 10, Pruefer 9, Styczeń 4, Ciemiński 2, Samolak 2.

AZS AGH Kraków - Start II Lublin 78:74 (21:20, 22:20, 19:19, 16:15)

AZS AGH: Sobiech 17, Szmit 17, Lis 14, Wydra 11, Zmarlak 10, Leszczyński 6, Rojek 3, Abdelaal 0.

Start II: Pelczar 27, Dziemba 11, Walda 11, Szymański 10, Młynarski 9, Ziółko 6, Kępka 0.