Kapitalny rzut na zwycięstwo w NBA. Czyste szaleństwo!

Odrobili 20 punktów straty i wygrali po niesamowitym rzucie w dogrywce. Mowa o Sacramento Kings, których bohaterem został De'Aaron Fox.

Patryk Pankowiak
De'Aaron Fox Getty Images / Jacob Kupferman / Na zdjęciu: De'Aaron Fox
Co to był za rzut. Czyste szaleństwo. Lider Sacramento Kings trafił prawie z połowy boiska, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 126:123 równo z końcową syreną.

De'Aaron Fox w całym meczu zdobył 37 punktów, sześć z nich w dogrywce. - Starałem się po prostu ustawić najbardziej na wprost kosza, jak tylko mogłem i oddać rzut, w którym dobrze się czuję. Wpadł - mówił o kluczowej akcji w rozmowie z mediami 24-latek.

Warto dodać, że wcześniej Kings popełnili stratę, po której Orlando Magic w prosty sposób doprowadzili do wyrównania. Gościom z Kalifornii zostało 6,6 sekundy, w pełni wykorzystał je Fox.

Kings odrobili w tym spotkaniu 20 punktów straty. Wygrali trzecią kwartę 36:12. To ich trzecie zwycięstwo w sezonie. Drużynie z Florydy na nic zdał się świetnie dysponowany pierwszy numer draftu 2022 - Paolo Banchero wywalczył 33 punkty i zebrał 16 piłek.

Boston Celtics trafili rekordowe w historii klubu 27 rzutów za trzy i pokonali w sobotę New York Knicks 113:118, odnosząc szósty triumf. Eksportowy duet Bostończyków Jaylen Brown - Jayson Tatum zdobył wspólnie 56 "oczek".

Milwaukee Bucks śrubują rekord - to już 9-0! Drużyna z Wisconsin poradziła sobie nawet bez Giannisa Antetokounmpo, mającego problemy z kolanem. Gracze Mike'a Budenholzera ograli Oklahoma City Thunder 108:94, a okazałe double-double skompletował silny skrzydłowy, Bobby Portis (12 punktów, 21 zbiórek).

Wielki powrót Brooklyn Nets. Od momentu zawieszenia Kyriego Irvinga, drużyna z Nowego Jorku wygrała dwa mecze. Nets tym razem udało się odrobić dwucyfrową stratę w czwartej kwarcie i pokonać Charlotte Hornets na ich parkiecie 98:94.

Finisz należał do Kevina Duranta, który trafił kluczowy rzut za trzy, a następnie również przymierzył z półdystansu. Skrzydłowy w całym meczu zaaplikował rywalom 27 punktów.

Wyniki:

Orlando Magic - Sacramento Kings 123:126 po dogrywce (33:25, 32:22, 12:36, 29:23, 17:20)
(Banchero 33, Wagner 31, Bol 23 - Fox 37, Sabonis 25, Lyles 15, Monk 15)

Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 94:98 (21:30, 23:22, 26:17, 24:29)
(Rozier 25, Oubre Jr. 18, Washington 18 - Durant 27, Thomas 21, Mills 11, Claxton 11)

Atlanta Hawks - New Orleans Pelicans 124:121 po dogrywce (29:28, 31:24, 28:33, 21:24, 15:12)
(Young 34, Murray 22, Capela 21 - McCollum 29, Williamson 29, Jones 19, Ingram 16)

New York Knicks - Boston Celtics 118:133 (29:32, 37:35, 30:34, 22:32)
(Randle 29, Barrett 27, Brunson 22 - Brown 30, Tatum 26, Hauser 17)

Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder 108:94 (34:34, 33:19, 26:25, 15:16)
(Lopez 25, Allen 19, Carter 18 - Gilgeous-Alexander 18, Giddey 15, Robinson-Earl 12)

Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 129:117 (40:34, 28:15, 35:34, 26:34)
(Towns 25, Edwards 19, Anderson 16, Prince 16 - Green 21, Martin Jr. 17, Eason 17, Sengun 17)

Denver Nuggets - San Antonio Spurs 126:101 (40:27, 30:24, 29:25, 27:25)
(Hyland 24, Jokić 21, Porter Jr. 15 - Johnson 25, Vassell 20, Poeltl 14)

Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 102:82 (35:26, 26:14, 23:21, 18:21)