Akcja Sochana niesie się po sieci

San Antonio Spurs przegrali z Los Angeles Clippers, ale w sieci szybko znalazły się filmiki z doskonałymi zagraniami Jeremy'ego Sochana. Reprezentant Polski pokazuje swoje największe atuty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jeremy Sochan Twitter / oficjalny profil San Antonio Spurs / Jeremy Sochan
22 minuty, sześć punktów, dwie zbiórki, dwie asysty i strata. 3/4 w rzutach za dwa i 0/4 w rzutach zza łuku - to statystyki Jeremy'ego Sochana z meczu przeciwko Los Angeles Clippers.

Jego San Antonio Spurs musiało przełknąć gorycz porażki 106:113, a wszystko za sprawą wysoko przegranej ostatniej kwarty 20:31.

Sochan tradycyjnie pokazał jednak kilka efektownych akcji. Najbardziej w pamięci zapadła efektowna dobitka ponad gwiazdą rywali Paul'em Georgem.

19-latek pofrunął idealnie nad rękoma obrońców i zdołał umieścić piłkę w koszu. Pod wrażeniem tego zagrania byli administratorzy konta Spurs w mediach społecznościowych, którzy szybko opublikowali akcję Sochana.

Sochan pokazał również swoje zdolności na rozegraniu, gdy kapitalną asystą obsłużył Devina Vassella, a ten wykończył akcję z faulem.

Wracając do samego George'a to na koniec on mógł triumfalnie podnieść ręce w górę w geście triumfu. Lider Clippers zdobył 32 punkty i był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

Spurs z kolei ponieśli drugą z rzędu, a w sumie czwartą porażkę w sezonie. Przy okazji zaliczyli też pięć zwycięstw i taki bilans pozwala im na 9. miejsce w konferencji Zachodniej ligi NBA.