Falstart gdynianek - relacja z meczu VBW Gdynia - KS Piaseczno

Koszykarki VBW Gdynia nieudanie zainaugurowały nowy sezon 2009/2010 w I lidze centralnej, grupie A. W swoim pierwszym meczu, i to we własnej hali, uległy zdecydowanie lepszym koszykarkom KS Piaseczno 56:78.

Mateusz Mikulski

Mecz zapowiadał się na ciekawą, wyrównaną rywalizację patrząc na oba składy. Na parkiecie znalazły się dwie zawodniczki Reprezentacji Polski do lat 20, które w lipcu tego roku, wywalczyły wysokie 5. miejsce na Mistrzostwach Europy, dywizji A rozrywanych w Gdyni. W składzie VBW znalazła się Magdalena Kaczmarska, a po przeciwnej stronie w drużynie z Piaseczna, Katarzyna Cymmer. Dodatkowo w gdyńskiej ekipie wystąpiła Marta Dobrowolska, która znajduje się w szerokim składzie Mistrza Polski, Lotosu Gdynia.

Niestety to co zapowiadało się na papierze, nie znalazło odniesienia na parkiecie. Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu z dystansu Magdaleny Kaczmarskiej i jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie gospodyń. Piaseczno szybko wyszło na prowadzenie 12:3 już w 4 minucie meczu i mimo zrywom gospodyń na przerwę schodziły przy 11-punktowej przewadze - 42:31. Druga połowa to dalej konsekwentna gra podopiecznych Teodora Mołłowa, trenera który w swoim dorobku może pochwalić się prowadzeniem takich zespołów jak: Bobry Bytom, Perła-Lubella Lublin, AZS Lublin czy AZS Meblotap Chełm. Przyjezdne umiejętnie wymuszały straty gdynianek (29 strat VBW) i zbierały pod atakowaną tablicą (15 zbiórek), dzięki czemu w 38 minucie meczu prowadziły już różnicą 26-punktów – 76:50. Gospodynie zagrały bardzo słabo w obronie przegrywając deskę. Przez większą część meczu były bezradne w ataku, tracąc wiele piłek lub oddając rzuty z nieprzygotowanych sytuacji. Z taką grą ciężko było o zwycięstwo przeciwko dobrze dysponowanym koszykarkom KS Piaseczno, które zakończyły to spotkanie zwycięstwem 78:56.

VBW Gdynia - KS Piaseczno 56:78 (15:22, 16:20, 17:21, 8:15)

VBW Gdynia: Dobrowolska 13, Krzysztofik 12, Sendlewska 5, Baryło 5, Miazga 4, Zybert 3, Kowalewska 3, Bogucka 3, Kaczmarska 3, Tarnachowicz 2, Misztal 2, Witkowska 1.

KS Piaseczno: Pacuszka 15, Cymmer 15, Toporowska 13, Kopeć 10, Petryka 8, Agnieszczak 6, Arak 4, Głodek 3, Dąbrowska 2, Motyczyńska 2, Nowocin 0.