Punktowało tylko pięciu. MKS nie dał rady pokonać Czechów w Alpe Adria Cup

Dobra trzecia kwarta nie wystarczyła, aby pokonać w środę BK Kvis Pardubice. Goście z Czech triumfowali w Dąbrowie Górniczej 79:68 i umocnili się na pozycji lidera grupy A w rozgrywkach Alpe Adria Cup.

Patryk Pankowiak
Joe Chealey WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Joe Chealey
To był trzeci mecz polskiej drużyny w Alpe Adria Cup i druga porażka. MKS po trzech kwartach prowadził z BK Kvis Pardrubice 57:56, ale ostatnie 10 minut kompletnie nie ułożyło się myśli dąbrowian.

Goście z Czech w czwartej, decydującej odsłonie rozbili drużynę Energa Basket Ligi aż 23:11, triumfując ostatecznie 79:68.

BK Kvis Pardubice są liderami grupy A w rozgrywkach Alpe Adria Cup, mają bilans 3-0. Udowodnili, że tworzą zgrany kolektyw - czterech ich zawodników przekroczyło w środę barierę dziesięciu zdobytych punktów.

Jeśli chodzi o MKS, punktowało w sumie zaledwie pięciu koszykarzy. Alonzo Verge zdobył 27 punktów i miał sześć asyst, a Matthias Tass uzbierał 23 "oczka". Polacy, występujący w zespole z Dąbrowy Górniczej, wywalczyli łącznie tylko pięć punktów - Michał Sitnik trzy, a Jarosław Mokros dwa.

Gospodarze trafili w środę tylko 7 na 28 oddanych rzutów za trzy (25-proc. skuteczności). Zebrali też tylko 27 piłek przy 43 zbiórkach rywali. Dąbrowianie przegrywając następny mecz poważnie skomplikowali swoją sytuację w grupie A.

Drużyna z Pardubic w 2020 roku zwyciężyła Alpe Adria Cup, a w poprzednim sezonie wystąpiła w finale (przegrała ze słowackim BK Patrioti Levice).