Wystartował kobiecy EuroCup. Dogrywka w "polskim meczu"

Dogrywka była potrzebna do rozstrzygnięcia "polskiego meczu" w kobiecym EuroCupie. Po swojemu, czyli w dramatycznych okolicznościach, swój mecz wygrała ekipa PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kristina Higgins PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kristina Higgins
Na inaugurację Women EuroCup w Gdyni doszło do starcia VBW Arki z bydgoskim Basketem 25. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą... w miniony weekend w Energa Basket Lidze Kobiet.

Wtedy triumfowała VBW Arka i tym razem było tak samo. Różnica była jednak taka, że tym razem do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W regulaminowym czasie gry do dogrywki rzutami wolnymi doprowadziły gdynianki skutecznymi rzutami wolnymi Haley Górecki.

Dogrywka przebiegała już pod dyktando gospodyń, które grały zdecydowanie szerszą rotacją. VBW Arka wygrała finalnie 86:78, a 25 punktów i cztery zbiórki zaliczyła Kristina Higgins.

Tradycyjnie do ostatniej sekundy o triumf drżeć musiały gorzowianki, które na wyjeździe pokonały Piesnanske Cajky 70:68. Gospodynie w ostatnich sekundach miały doskonałą okazję na doprowadzenie do remisu.

Najskuteczniejsza w ich ekipie Ke'Shunan James minęła rywalki jak tyczki przedzierając się pod sam kosz, ale na końcu zabrakło jej najważniejszego - wykończenia.

26 punktów, dziewięć zbiórek, pięć przechwytów i trzy asysty - to linijka statystyczna najlepszej na parkiecie Alanna Smith.

W czwartek swój pierwszy mecz w EuroCupie rozegra Polski Cukier AZS UMCS Lublin, który na wyjeździe zmierzy się z Panathinaikosem.

Wyniki polskich drużyn:

Grupa C

Piestanske Cajky - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 68:70 (17:10, 15:23, 23:26, 13:11)
(Ke'Shunan James 22, Bozica Mujović 14 - Alanna Sith 26, Tilbe Senyurek 16, Zoe Wadoux 13)

Grupa D

VBW Arka Gdynia - KS Basket 25 Bydgoszcz 86:78 (14:20, 25:24, 21:16, 14:14, d. 12:4)
(Kristina Higins 25, Haley Górecki 22 - Sparkle Taylor 27 (11 zb), Steph Kostowicz 16, Shante Evans 14)