MKS dał radę! Ważny sukces w Alpe Adria Cup

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza szybko zmazali plamę po porażce w pierwszym meczu rozgrywek Europy Środkowej Alpe Adria Cup. Odnieśli teraz ważny sukces.

Patryk Pankowiak
Trevon Bluiett w akcji WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Trevon Bluiett w akcji
O to chodziło. MKS stanął na wysokości zadania i pokonał w środę na własnym parkiecie chorwacki klub KK Furnir 87:77, odnosząc pierwsze zwycięstwo w grupie A rozgrywek Alpe Adria Cup.

Gospodarze do przerwy wypracowali sobie zaliczkę (49:58), którą potrafili utrzymać także po zmianie stron. Chorwaci co prawda doprowadzili do stanu 72:79 w czwartej kwarcie, ale wtedy bardzo istotny rzut za trzy trafił Trevon Bluiett. Przypieczętował w ten sposób triumf MKS.

Świetny był również Alonzo Verge, autor 25 punktów. Amerykanin w 30 minut, które spędził na parkiecie, trafił 11 na 17 oddanych rzutów z pola, miał też siedem asyst. Wspomniany Bluiett zapisał przy swoim nazwisku 15 "oczek".

Dodatkowo bardzo dobrze dysponowany był Martin Krampelj. Słoweński koszykarz wywalczył 17 punktów i dziewięć zbiórek. Matthias Tass dodał 14 "oczek", zebrał również siedem piłek.

Goście fatalnie rzucali z dystansu. KK Furnir oddali 19 rzutów za trzy, z których wykorzystali zaledwie... dwa. Popełnili też aż 23 straty.

Chorwatom na nic zdał się świetny Taveion Marquice Hollingsworth, który dał się we znaki drużynie Jacka Winnickiego. Hollingsworth rzucił w środowym meczu 25 punktów.

MKS w PLK ma bilans 1-2. Jeśli chodzi o ligę Alpe Adria Cup, na dwa dotychczasowe mecze, dąbrowianie wygrali jeden.