Akademickie sprawdziany ruszyły pełną parą

Nowi zawodnicy w większości ekip II-ligowych zdążyli już dotrzeć się z pozostałą częścią drużyny. O ich wartości przekonają zapewne dopiero pojedynki ligowe. Jak na razie jednak Grzegorz Zadęcki, Paweł Lewandowski oraz Grzegorz Mordel w radomskim teamie spełniają powierzone im zadania ponad miarę.

Michał Podlewski

Koszykarze AZS-u Politechniki Radomskiej dość niespodziewanie mieli wolny poprzedni weekend. Nic więc dziwnego, że na kilkanaście dni przed inauguracją nowego sezonu szkoleniowcy zafundowali im iście końską dawkę sparingów. Już w środę bowiem zagrali z młodzieżą OSSM-u Warszawa. Podopieczni Marka Brzeźnickiego nie mieli problemów, żeby wygrać różnicą 30 oczek.

Początek spotkania nie zapowiadał łatwego zwycięstwa radomian, bowiem przegrali oni pierwszą kwartę 11:21. Korekty w ustawieniu defensywy oraz wyższa skuteczność Pawła Lewandowskiego oraz Grzegorza Zadęckiego uspokoiły sytuację na boisku i pozwoliły szybko odrobić stratę do młodych zawodników ze stolicy. Doświadczenie radomian było widoczne zwłaszcza w drugiej połowie, którą akademicy wygrali 48:25. - Mamy jeszcze sporo poprawek do wprowadzenia. Dlatego zanim przystąpimy do walki o punkty, czekają nas jeszcze co najmniej dwa mecze - informuje trener Marek Brzeźnicki.

Radomianie w najbliższy weekend będą organizatorami turnieju, w którym oprócz nich zagrają ekipy Legii Warszawa i Novum Lublin. Początek imprezy w hali Politechniki Radomskiej przy ulicy Chrobrego o godzinie 10.00.

AZS Politechnika Radomska - OSSM Warszawa 86:59 (11:21, 27:13, 23:17, 25:8).