Polacy nie pojadą na mistrzostwa świata. Dennis Schroder show!

Było już bardzo dobrze, ale skończyło się źle, nawet bardzo. Dennis Schroder pokazał klasę, a osiem "trójek" A.J. Slaughtera nie wystarczyło. Niemcy wygrali z Polską 93:83. Polacy nie pojadą na koszykarskie mistrzostwa świata.

Krzysztof Kaczmarczyk
Aleksander Balcerowski PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Aleksander Balcerowski
Długo było dobrze, a w połowie czwartej kwarty nawet bardzo, ale finisz należał do rywali. Konkretnie do Dennisa Schrodera. Taktyka, jaką wymyślił Igor Milicić przeciwko liderowi Niemiec działała tylko do pewnego momentu.

To było kapitalne i emocjonujące spotkanie. Gdy w połowie czwartej kwarty, szaloną "trójkę" - ósmą w meczu - trafił A.J. Slaughter, Biało-Czerwoni prowadzili 75:68.

Wtedy jednak rywale zaliczyli kluczowy zryw i serię 8:0. Potem sprawy w swoje ręce wziął Schroder, który... miał nie trafiać zza łuku.

Trzy dni wcześniej w Estonii miał w tym elemencie 0/8. Teraz pokazał, co znaczy być liderem. W ostatnich trzech minutach zdobył 14 punktów, trafił dwie wielkie "trójki". Spotkanie zakończył z linijką 38 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst. Miał 7/18 z dystansu.

W końcówce Polacy nie dawali za wygraną, byli w kontakcie i wtedy nagle odpalił i przełamał się Johannes Voigtmann, który dołożył swoje dwa trafienia zza łuku pogrążając nasz zespół.

Wielki mecz w Bremie rozgrywał A.J. Slaughter. Zdobył 32 punkty, wykorzystał 11 z 17 rzutów z gry (8/13 zza łuku). Ponownie bardzo dobry był Mateusz Ponitka, w końcówce dużo dobrego dał Michał Sokołowski. To nie uchroniło Polaków od tego, że kolejne MŚ zobaczą w telewizji, a trzeba dodać, że ostatnie zakończyli na doskonałej ósmej lokacie.

Niemcy - Polska 93:83 (19:19, 21:17, 17:20, 36:27)

Niemcy: Dennis Schroder 38, Christian Sengfelder 15, David Kramer 12, Gavin Schilling 8, Johannes Voigtmann 6, Isaac Bonga 5, Jonas Wohlfarth-Bottermann 4, Kenneth Ogbe 3, Justus Hollatz 2, Lukas Wank 0.

Polska: A.J. Slaughter 32, Mateusz Ponitka 14, Michał Sokołowski 13, Aleksander Balcerowski 7, Jakub Schenk 7, Jarosław Zyskowski 4, Jakub Garbacz 3, Tomasz Gielo 2, Dominik Olejniczak 1, Michał Kolenda 0.