Test na solidny minus. Polacy nie mieli szans z Chorwatami

Tym razem niespodzianki nie było. Reprezentacja Chorwacji pewnie pokonała Polaków w meczu sparingowym (92:74). Był to jedyny test Biało-Czerwonych przed starciami w eliminacjach do mistrzostw świata.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Garbacz Materiały prasowe / Wojciech Figurski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Jakub Garbacz
Polacy mają przed sobą dwa arcyważne spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata i starają się przygotować do nich jak najlepiej.

Na przełomie czerwca i lipca czekają ich starcia z Izraelem i Niemcami. W czwartek rozegrali jedyny sparing przed tymi pojedynkami i przegrali z Chorwatami w Opatiji 74:92.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. W tym spotkaniu chcieliśmy połączyć różne ustawienia zawodników na boisku - stwierdził Igor Milicić, szkoleniowiec Biało-Czerwonych (za KoszKadra).

Z kadrą w końcu mogli zagrać A.J. Slaughter czy Mateusz Ponitka. - Okazję do gry miał A.J. Slaughter. Olek Balcerowski po powrocie z USA nie mógł się szybko zaaklimatyzować, ale dał nam kilka ważnych minut na boisku. Bardzo się cieszę, że dużo czasu na parkiecie spędził Mateusz Ponitka po kilkumiesięcznej przerwie - dodał nasz selekcjoner.

Kluczowa statystyka? 24:12 w punktach zdobytych po stratach. Chorwaci wykorzystali tez 11 z 23 prób z dystansu, co bez dwóch zdań miało przełożenie na końcowy wynik sparingu.

- Ten mecz pomoże nam przy kolejnych spotkaniach. Wynik ułożył się w ostatnich minutach, gdy graliśmy już trochę innym składem. A.J. i Olek zagrali z nami bez treningu. Dlatego jesteśmy zadowoleni z tego sparingu. Idziemy w dobrym kierunku - dodał Milicić.

Chorwacja  - Polska  92:74 (25:20, 15:18, 27:23, 25:13)

Chorwacja:
Tomislav Zubcić 19, Mateo Dreznjak 19, Mario Hezonja 14, Roko Prkacin 13, Toni Zizic 10, Roko Rogić 6, Dragan Bender 4, Dario Dreznjak 4, Toni Perković 3, Goran Filipović 0, Sven Smajlagić 0, Ivan Ramljak 0.

Polska:
Dominik Olejniczak 14, Michał Sokołowski 12, Mateusz Ponitka 10, Aleksander Balcerowski 7, A.J. Slaughter 7, Mikołaj Witliński 6, Jarosław Zyskowski 6, Michał Kolenda 3, Tomasz Gielo 3, Jakub Garbacz 2, Jakub Schenk 2, Jakub Nizioł 2, Łukasz Kolenda 0.

To już pewne. Wiadomo, ile polskich drużyn zagra w koszykarskiej Lidze Mistrzów!