Fantastyczny Bryant prowadzi Jeziorowców do drugiego zwycięstwa!

Jeden z głównych kandydatów do nagrody MVP sezonu zasadniczego nie zwalnia tempa także w rozgrywkach play off. Kobe Bryant zdobył 49 punktów i 10 asyst, w czym pomógł Los Angeles Lakers po raz drugi zwyciężyć Denver Nuggets. Tymczasem jedyny jak do tej pory remis ma miejsce w parze Detroit Pistons - Philadelphia 76ers. Tłoki po niespodziewanej porażce w pierwszym meczu tym razem nie pozostawiły żadnych wątpliwości i wyrównały stan rywalizacji.

Jacek Konsek

Bryant zagrał rewelacyjnie w pierwszej i ostatniej kwarcie a w dwóch pozostałych odsłonach skutecznie pomagał swoim kolegom. Taki scenariusz sprawdził się bardzo dobrze i Lakers wyjeżdżają do Kolorado z bagażem 2 wygranych. 29-letni strzelec w inauguracyjnych 12 minutach zdobył 20 "oczek" a 19 dołożył w ostatnich 7 minutach gry. Wynik ten jest tylko o jeden gorszy od jego rekord kariery w play off. Co ciekawe na 2 minuty przed końcową syreną Bryant, wśród gromkiego MVP! z trybun, został zmieniony przez Coby'ego Karla - syna Georga Karla, trenera Denver Nuggets. Był to tym samym pierwszy przypadek w historii play off żeby ojciec i syn znajdowali się po dwóch stronach barykady.

Goście rozpoczęli mecz z Linasem Kleizą w składzie, co miało jeszcze bardziej zwiększyć ich siłę rażenia w ofensywie. Początkowo ruch ten sprawdzał się w 100% bowiem Litwin wraz z Carmelo Anthonym wyprowadzili Nuggets na 6-punktowe prowadzenie - 20:14. Wtedy po raz pierwszy błysnął geniusz Bryanta, który zdobył 16 z ostatnich 20 punktów gospodarzy. Jednopunktowe prowadzenie szybko urosło do dwucyfrowych rozmiarów (49:39), lecz goście nie zamierzali składać broni. Seria 11:0 w połowie trzeciej kwarty pozwoliła w końcu wyjść na prowadzenie 68:67. Wówczas ponownie 5 piąty bieg włączyli miejscowi a konkretnie Luke Walton - zdobywca 10 punktów w tej części gry. 10-punktowe prowadzenie w czwartej kwarcie "pilnował" Bryant, który nie pozwolił rywalom dojść bliżej niż na 5 "oczek".

Wszystko wskazuje na to, że inauguracyjna porażka Detroit Pistons była tylko wypadkiem przy pracy. Minionej nocy podopieczni Flipa Saundersa zagrali tak jak na wielokrotnych mistrzów Konferencji Wschodniej przystało. - Oni byli wszędzie. To jest właśnie te Detroit Pistons jakiego się spodziewaliśmy - przyznał po meczu lider Szóstek Andre Iguodala. Po raz kolejny motorem napędowym gospodarzy był Rasheed Wallace, który tym razem otrzymał potrzebne wsparcie od reszty drużyny. Pochodzący z Philadelphii Sheed zdobył 11 ze swoich 16 punktów już w pierwszej kwarcie, dzięki czemu gospodarze szybko odskoczyli na 7-punktowe prowadzenie. Od tego momentu pełna inicjatywa znajdowała się po stronie mistrzów NBA z 2005 roku, którzy nękali rywala swoją największą bronią - defensywa. Najlepszy strzelec 76ers Andre Iguodala oraz podstawowy środkowy Samuel Dalembert nie potrafili zupełnie znaleźć odpowiedniego momentu do rzutu. Rezultat? Obaj trafili zaledwie po jednym rzucie z gry w całym meczu! - Musimy być przygotowani na odpowiedź - mówił po meczu szkoleniowiec gości Maurice Cheeks. Kolejny mecz już w piątek, tym razem w Wachovia Center.

Najmniej problemów z kolejnym zwycięstwem mieli koszykarze Boston Celtics. Podopieczni Doca Riversa po raz drugi rozprawili się z Jastrzębiami z Atlanty i są na jak najlepszej drodze do awansu do ćwierćfinału konferencji. Przed spotkaniem statuetkę dla najlepszego obrońcy sezonu zasadniczego odebrał Kevin Garnett a kilkadziesiąt minut później udowodnił, że nagroda ta należała mu się bez dwóch zdań. Silny skrzydłowy zdobył 19 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty w meczu, który ani chwilę nie był zagrożony. 10-punktowa przewaga po pierwszej połowie została podwojona w trzeciej kwarcie, po której stało się jasne, że Celtowie wyjadą z Massachusetts z bagażem 2 wygranych. - To było dla nas duże doświadczenie. Kiedy powrócimy do domu, będziemy potrzebowali naszych kibiców jak nigdy jeszcze - mówił po meczu jeden z liderów Hawks Josh Smith. W Atlancie spotkania zaplanowano na sobotę i poniedziałek.