Kombinacja. Dominacja gospodarzy w Klingenthal - trzech Niemców na podium

Trzech reprezentantów gospodarzy, Niemców stanęło na podium sobotniego konkursu Pucharu Świata 2020/2021 w kombinacji norweskiej w Klingenthal.

PZ
Vinzenz Geiger PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: Vinzenz Geiger
W serii skoków narciarskich najlepiej spisał się Ryota Yamamoto. Japończyk uzyskał na obiekcie Vogtlandarena (HS140) 141,5 metra i 145,6 punktu. Drugi był Terence Weber (138,5 / 137,5, +0:32). Z trzecim numerem do liczącego 10 kilometrów biegu przystąpił Laurent Muehlethaeler (138 / 135,6 / +0:40). Wszyscy ruszali z 25. belki. Druga część kombinacji rozpoczęła się już 65 minut po zakończeniu skoków.

Yamamoto stracił prowadzenie na czwartym kilometrze. Ostatecznie miał 38. czas biegu i zajął dziewiątą lokatę. Muehlethaeler finiszował siódmy, Weber zaś - ósmy.

W 23. minucie, na podbiegu zaatakował Vinzenz Geiger. Czternasty zawodnik rundy skoków jako pierwszy ukończył bieg i za linią mety obserwował zaciętą rywalizację o drugie, a także trzecie miejsce, w której jego rodacy - Fabian Riessle oraz Eric Frenzel - pokonali Ilkkę Herolę.

W zmaganiach nie wziął udziału Jarl Magnus Riiber. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po wygraniu trzech etapów turnieju Nordic Combined Triple w Seefeld wrócił do Norwegii.

39. wynik na skoczni miał Szczepan Kupczak. W biegu Polak uzyskał 45. czas i ostatecznie został sklasyfikowany na 43. pozycji. Do zawodów zgłoszono 49 kombinatorów.

10 km najszybciej przebiegł 16. po skokach Herola, a Geiger osiągnął drugi czas.

Trzech Niemców poprzednio stanęło na podium konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej 15 marca 2017 w Trondheim (1. Frenzel, 2. Johannes Rydzek, 3. Riessle).
Natomiast w Klingenthal trzech gospodarzy było w czołowej trójce również w 2013 roku (1. Frenzel, 2. Tino Edelmann, 3. Rydzek).

Geiger po raz szósty wygrał indywidualny konkurs PŚ. Połowę tych zwycięstw odniósł w sezonie 2020/2021. 19 oraz 20 grudnia 2020 grudnia zwyciężył w Ramsau.