Kombinacja. Minimalne różnice na mecie w Val di Fiemme - Riiber wygrał z przewagą 0.1 sekundy nad Geigerem i Frenzelem

Jarl Magnus Riiber wygrał w Val di Fiemme konkurs Pucharu Świata 2020/2021 w kombinacji norweskiej. Dziewiątą lokatę w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal zajął Szczepan Kupczak.

PZ
 Jarl Magnus Riiber PAP/EPA / ANDREA SOLERO / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
W serii skoków narciarskich na normalnym obiekcie w Predazzo najlepszy - tak jak to było podczas sobotniej rywalizacji - okazał się Ryota Yamamoto. Japończyk uzyskał 103,5 metra i 131,5 punktu. Drugi wynik na skoczni miał Laurent Muhlethaler (100,5/131,1/+0:02). Z trzecim numerem do biegu przystąpił Jarl Magnus Riiber (100,5/130,8/+0:03).

W biegu, Yamamoto spadł na 23. miejsce, a Muhlethaler - na 24. Natomiast Riiber jako pierwszy ukończył zmagania. Różnice na mecie były minimalne. Tylko 0.1 sekundy po zwycięzcy finiszowali Niemcy: Eric Frenzel, który awansował na podium z dziewiętnastej pozycji po skokach oraz występujący z ósmym numerem Vinzenz Geiger. Z 39. miejsca po rundzie skoków na koniec najlepszej dziesiątki przesunął się najlepszy podczas biegu Eero Hirvonen. Fin minął metę ze stratą zaledwie 3.2 sekundy do triumfatora.

Riiber po raz 31. wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata. 10 stycznia 2020 roku Norweg właśnie w Val di Fiemme odniósł dwudzieste zwycięstwo w tym cyklu. Z kolei 15.01.2021 triumfował po raz trzydziesty. Na następny tydzień zaplanowano zawody w Lahti.

6. Jens Luras Oftebro Norwegia 284

W rundzie skoków zaliczanej do konkursu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal dziesiąty wynik miał Szczepan Kupczak. W biegu Polak awansował na dziewiątą pozycję.

141,5 metra na skoczni Vogtlandarena (HS140) osiągnął Simen Tiller. Natomiast na 140. metrze wylądował Espen Andersen. Norwegowie utrzymali czołowe pozycje. Tiller wystartował z przewagą 28 sekund nad Andersenem, a w biegu powiększył przewagę do 34 sekund. Z dwunastego miejsca na trzeci stopień podium awansował Niemiec Jakob Lange.

Czy Jarl Magnus Riiber wygra konkurs Pucharu Świata 2020/2021 w Lahti?