Kombinacja norweska. Szczepan Kupczak 31. w Val di Fiemme, Jarl Magnus Riiber po raz 20. wygrał konkurs PŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREA SOLERO / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
PAP/EPA / ANDREA SOLERO / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber

Jarl Magnus Riiber wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Val di Fiemme. Na 31. pozycji został sklasyfikowany Szczepan Kupczak.

W serii skoków narciarskich na normalnym obiekcie w Predazzo jedynie Jarl Magnus Riiber ruszał z trzynastej belki. Mimo obniżonego rozbiegu lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 poszybował najdalej - uzyskał 104,5 metra i 146,6 punktu. Drugi wynik miał inny Norweg - Espen Bjoernstad (102 metry z czternastej belki / 140,8 punktu / 23 sekundy straty do Riibera). Natomiast trzecie miejsce w rywalizacji na skoczni zajął zwycięzca Letniej Grand Prix 2019 - Franz-Josef Rehrl (104 metry z piętnastej belki / 140,7 punktu / +24 sekundy). 21. był Szczepan Kupczak, a 35. - Wojciech Marusarz.

Riiber utrzymał prowadzenie na trasie biegu i po raz dwudziesty wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata. Więcej triumfów odniosło siedmiu kombinatorów norweskich. Z końca czołowej dziesiątki po rundzie skoków na drugi stopień podium awansował Vinzenz Geiger. Niemiec, który jako jedyny w sezonie 2019/2020 pokonał Riibera, finiszował w Val di Fiemme 26.6 sekundy po Norwegu. Różnica między drugim a dziesiątym zawodnikiem na mecie wyniosła tylko 7.6 sekundy. Na trzecim stopniu podium stanął biegnący z piątym numerem startowym Joergen Graabak.

Jako 31. minął metę Szczepan Kupczak. Polak ukończył rywalizację 0.7 sekundy po trzydziestym Janie Vytrvalu. Niewielka była też strata do 24. zawodnika (2.8 sekundy). Marusarz finiszował 42. W czwartkowych kwalifikacjach odpadł Adam Cieślar, który był 54. w gronie 57 kombinatorów zgłoszonych do rywalizacji (awansowało 50).