Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w Lahti, Eric Frenzel drugi

Trzech Niemców stanęło na podium konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Zwyciężył Fabian Riessle. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel.

Po serii skoków narciarskich na obiekcie Salpausselkä (HS130) prowadził Eric Frenzel. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jako jedyny skoczył ponad 130 metrów - zmierzono mu 130,5 metra. Fabian Riessle wystartował do liczącego 10 kilometrów biegu jako piąty ze stratą szesnastu sekund do lidera. 26-letni zawodnik minął linię mety o 4.6 sekundy szybciej niż Frenzel. Riessle po raz czwarty wygrał indywidualnie w zawodach Pucharu Świata. 21 lutego 2016 roku również okazał się najlepszy w Lahti.

Na trzecim stopniu podium stanął Johannes Rydzek, który ruszył na trasę jako piętnasty i miał najlepszy czas biegu. Był to ósmy indywidualny konkurs PŚ 2016/2017 i po raz ósmy wygrał Niemiec. Czterokrotnie zwyciężył Frenzel, trzykrotnie Rydzek, a raz Riessle.

Na 37. pozycji został sklasyfikowany Paweł Słowiok (po skokach był 43.), a na 45. Adam Cieślar (miał 46. wynik w pierwszej części zmagań). W kwalifikacjach odpadł reprezentant gospodarzy - Hannu Manninen.

Kolejne zawody PŚ odbędą się 13, 14 oraz 15 stycznia w Val di Fiemme.